Blog

Domowe środki czystości, z którymi ograniczysz chemię

Domowe środki czystości przepisy

Od jakiegoś czasu w domu stosuję ekologiczne domowe środki do czyszczenia, szczególnie w kuchni i łazience. Doskonale radzą sobie z osadami z mydła, tłuszczu czy trudnymi zabrudzeniami. W dodatku błysk, który pozostaje na baterii łazienkowej jest nieoceniony i żaden chemiczny środek tego nie zastąpi! W tym poradnikowym poście dowiesz się jak przygotować domowe środki czystości z produktów, które posiadasz w domu.

Zdjęcia z wakacji – 9 sposobów na zatrzymanie wspomnień

Zdjęcia z wakacji - 9 sposobów na zatrzymanie wspomnień

Jak zatrzymać wspomnienia z wakacji? Uwiecznić je na zdjęciach! Problem jednak pojawia się wtedy, kiedy mamy ich kilkanaście, kilkadziesiąt lub nawet więcej i chcemy je mieć w tradycyjnej drukowanej formie. Jak przechowywać zdjęcia z wakacji? Oto kilka moich pomysłów!

Ściana ze zdjęciami w formie kwadratów

Na pierwszych wakacjach z moim chłopakiem, teraz już mężem, zrobiliśmy zdjęcie, na którym układamy dłonie w kształcie serc. I to naturalnie się przyjęło jako ważny punkt każdej wycieczki. Aktualnie mamy kilkadziesiąt takich zdjęć, z różnych miast, miasteczek i wiosek w Polsce i na świecie. Długo myślałam nad tym, jak je wyeksponować w domu. Padło na ścianę magnetyczną w szarym odcieniu, na której przyczepiam zdjęcia, przypominające kadry z Instagrama.

Ściana ze zdjęciami może mieć oczywiście różną formę, wszystko zależy od pomysłu i wolnej przestrzeni. Ciekawym rozwiązaniem są zdjęcia kwadratowe z biała ramką, które mają nowoczesny i dekoracyjny styl. To alternatywa dla tradycyjnych rozmiarów. Kwadratowy kształt umożliwia też tworzenie różnych kompozycji.

Fototapeta w sypialni albo pokoju

Jeśli chcesz uwiecznić w swoim domu wyjątkowe miejsce z wakacji i udało Ci się zrobić niebanalne zdjęcie, możesz je wykorzystać jako fototapetę. To świetny sposób na wyznaczenie strefy we wnętrzu, np. łóżko w sypialni, stół z krzesłami w salonie. Podkreślisz też w ten sposób indywidualny charakter wnętrza.

Kalendarz ścienny – klasyka i funkcjonalność

Jeśli lubisz praktyczne rozwiązania, wybierz kalendarz ścienny ze zdjęciami z wakacji. Każdy miesiąc to inne miejsce albo ujęcie. Za każdym razem, kiedy będziesz przekładać kartkę, przypomnisz sobie miłe chwile. Pamiętaj o tym, aby kalendarz ze zdjęciami z wakacji był dobrej jakości. Tego typu gadżet przyda się nie tylko w domu, ale także w biurze.

Zamiast albumu ze zdjęciami – fotoksiążka

Klasyczne albumy często spotykamy u rodziców, wujków czy dziadków. Oczywiście taka tradycyjna forma przechowywania zdjęć jest wyjątkowa, tradycyjna, pełna sentymentów, a fotografie pozostają na długie lata. Bardziej nowoczesną formą jest jednak fotoksiążka, która może być nie tylko ciekawą pamiątką, ale także prezentem dla najbliższych. Aktualnie jest wiele motywów książek, różnorodne wymiary i rodzaje papierów. Możesz zaprojektować ją samodzielnie, nie jest to trudne!

Zdjęcia w słoiku? Czemu nie!

Zdjęcia małych wymiarów możesz włożyć też do słoika, np. wypełnionego piaskiem i muszelkami. To dekoracja, którą postawisz na komodę, parapet albo szafkę przy łóżku. Za każdym razem, kiedy na nią spojrzysz, przypomnisz sobie miłe chwile.

Galeria zdjęć nad łóżkiem

Zdjęcia nad łóżkiem to bardzo dobry pomysł, bo w ramkach możesz mieć nie tylko wspomnienia z wakacji, ale także wydrukowane grafiki i motywy pasujące do aranżacji. Wystarczy dopasować kolorystykę, wydrukować zdjęcia, a następnie zaplanować galerię zdjęć.

Pojedyncze zdjęcia z wakacji – co z nimi zrobić?

Masz wydrukowane zdjęcia z wakacji i nie wiesz, jak je przechować? Możesz z nimi zrobić wiele ciekawych kompozycji, np.:

  • przyczepić na tablicę korkową lub metalową,
  • powiesić na sznurek, który przewiesisz w sypialni,
  • wydrukować je w formie magnesów i przyczepić na lodówkę.

[art. sponsorowany]

Segregacja śmieci w domu – praktyczny poradnik

Segregowanie śmieci w domu - praktyczny poradnik

Segregacja śmieci obowiązuje już od kilku lat, ale wciąż trudno się do tego przyzwyczaić. Nowe zasady sprawiają, że konieczne jest zastosowanie w domu nowych rozwiązań, które pozwolą utrzymać porządek i ułatwią segregację. Jak umieścić kilka pojemników, aby nie robić bałaganu? Które rozwiązania są najlepsze? Jak powinna wyglądać segregacja śmieci w domu? Zobacz mój poradnik.

Scroll to top