Szybkie metody na czyszczenie pralki

Dokładnie wyczyszczona pralka to pewność, że na czarnych ubraniach nie będzie białych śladów, urządzenie będzie prawidłowo pobierało proszek czy płyn do płukania, no i oczywiście będzie wyglądać atrakcyjniej z zewnątrz. Jak sprawnie i dokładnie wyczyścić pralkę?

Czyszczenie pralki octem – tak czy nie?

O pralkę trzeba dbać jak o każde inne urządzenie AGD. W Internecie jest mnóstwo propozycji na czyszczenie pralki octem, ja jednak nie jestem zwolenniczką takiego rozwiązania. Po pierwsze, nie oszukujmy się – ocet okropnie śmierdzi, a po drugie – trzeba naprawdę wlać go sporo do bębna, żeby wyczyścić pralkę w całości. Jeśli chodzi o naturalne sposoby w przypadku pralki to stosuję tylko kwasek cytrynowy na powstały kamień. Raz na jakiś czas wsypuję go do pojemnika na proszek i nastawiam pranie na najwyższą temperaturę.

Jak wyczyścić pralkę?

Zaczynamy czyszczenie od szuflady. Wyciągamy ją i cały otwór dokładnie myjemy. Możesz wykorzystać do tego mokre chusteczki do czyszczenia lub po prostu mokrą ściereczkę. Jeśli w środku jest sporo brudu – najpierw wyczyść go szczotką, docierając w każde miejsce.

Następnie wyciągamy filtr, który znajduje się na dole pralki.

Uwaga!
Zanim odkręcisz filtr, połóż na podłogę ręczniki, bo zacznie spływać woda.

Na filtrze może znaleźć się kurz i pozostałości po praniu. Nie będzie za ciekawie, dlatego od razu zabierz filtr i szufladę do mycia.

Jeśli nie czyściłaś pralki w ostatnich miesiącach, możesz zanurzyć na kilkanaście minut szufladę i filtr w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń lub specjalnego środka do mycia pralek. W ten sposób łatwiej będzie wyczyścić lepkie miejsca od płynów.

Filtr i szufladę myjemy pod bieżącą wodą, przyda się tutaj szczoteczka do zębów i patyczki higieniczne, aby dotrzeć w trudno dostępne miejsca.

Teraz czas na gumę. Może znaleźć się w niej odrobina wody, dlatego najpierw ściągniemy ją ręcznikami papierowymi, a potem czyścimy ściereczką i patyczkami higienicznymi.

Wkładamy szufladę, zakładamy filtr i zabieramy się za czyszczenie pralki z zewnątrz. Pamiętajmy o blacie, wyświetlaczu, pokrętle i drzwiczkach.


Czyszczenie pralki

Nie było tak źle, prawda? :) 

Spodobało się? Podziel się z innymi:
  
  
    
Dom to moje główne centrum dowodzenia! Tutaj pracuję w content marketingu, tworzę obrazy z chrobotka reniferowego, gotuję, oglądam seriale oraz spełniam kreatywne aranżacyjne pomysły. Kiedy już wyjdę ze swoich czterech ścian uwielbiam zwiedzać duże europejskie miasta. Najchętniej jedząc lokalne jedzenie i obserwując mieszkańców. Skąd pomysł na Rozdomowioną? Gdy miałam 18 lat zamieszkałam sama i od tamtej pory wyrobiłam sobie wiele organizacyjnych nawyków. Mam nadzieję, że je wykorzystasz, aby przyjemniej i sprawniej dbać o dom!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top