DOM moimi oczami – w roli głównej Agata Grochowska

Agata Grochowska

W projekcie DOM moimi oczami dziś wyjątkowo nie blogerka, ale równie twórcza osobowość – Agata Grochowska. Na co dzień to moja koleżanka z biurka obok, z którą realizujemy wspólnie projekty w firmie. Ona czuwa nad ich wizualną stroną, a ja tekstową. Dzisiaj wychodzimy poza biuro i rozmawiamy o domu!

W roli głównej Agata

Agata Grochowska – graficzka to mało powiedziane, ale na pewno kreatywna, zdolna i zawsze trafiająca w gust (mój na pewno!) kobieta, żona i mama małego Tymka. Zawsze zaskakuje mnie tym, że potrafi zrealizować czyjąś wizję w jeszcze lepszy i piękniejszy sposób, niż można sobie było to wyobrazić w głowie. Komputer to jej przyjaciel nie tylko w pracy, ale i też w domu, gdzie realizuje wiele projektów, w tym czuwa nad firmą Wizualne, która proponuje nowoczesne wizualizacje mieszkań i domów. Uwielbia czas spędzany z mężem i synkiem, który codziennie potrafi ją zaskoczyć jak nikt inny. Rodzinna, ciepła, zawsze uśmiechnięta Agata opowiedziała mi o swoich skojarzeniach z domem :)

Boazeria, gry planszowe i rodzina

Dom traktuję jak miejsce odpoczynku. Niezależnie od tego czy spędzam czas z rodziną, czytam książkę, czy pracuję nad strasznie ważnym deadlinem w domu zawsze czuję, że odpoczywam.

Zapach, który kojarzy mi się z domem to zapach boazerii, w domu rodzinnym kuchnia była cała obłożona długimi deseczkami.

Moje ulubione pomieszczenie w domu to oczywiście salon, tam mogę wygodnie rozłożyć się w fotelu i sięgnąć po ulubioną książkę. Do tego jeszcze kubek ciepłego kakao i mogę śmiało odciąć się od świata :)

Najchętniej spędzam czas w domu, gdy wiem że mam mnóstwo czasu dla rodziny, wtedy czas spowalnia. Nie martwię się o to co jest jeszcze do zrobienia tylko cieszę się tym co jest tu i teraz. Jest czas na wygłupy, wspólne przyrządzanie posiłków, gry planszowe i wieczorny seans filmowy.

Kiedy byłam dzieckiem dom był dla mnie miejscem rodzinnych spotkań. Po długim dniu cała rodzina wymieniała się opowieściami co ciekawego wydarzyło się u każdego z nas.

Teraz jako dorosła kobieta, mogę powiedzieć, że dom to nadal miejsce rodzinnych spotkań, tylko dochodzą nowe twarze i zmieniają się historie. Ja natomiast zamiast opowiadać zmieniłam się w słuchacza.

Dla mnie obowiązki domowe to w większości przypadków przykry obowiązek. Chyba, że chodzi o wypieki. Piec mogłabym godzinami.

Myślę, że za 10 lat będę miała więcej czasu dla rodziny i przyjaciół.

Mówię DOM – myślę rodzina. Bez rodziny to byłyby tylko puste cztery kąty.

Spodobało się? Podziel się z innymi:
  
  
    
Dom to moje główne centrum dowodzenia! Tutaj pracuję w content marketingu, tworzę obrazy z chrobotka reniferowego, gotuję, oglądam seriale oraz spełniam kreatywne aranżacyjne pomysły. Kiedy już wyjdę ze swoich czterech ścian uwielbiam zwiedzać duże europejskie miasta. Najchętniej jedząc lokalne jedzenie i obserwując mieszkańców. Skąd pomysł na Rozdomowioną? Gdy miałam 18 lat zamieszkałam sama i od tamtej pory wyrobiłam sobie wiele organizacyjnych nawyków. Mam nadzieję, że je wykorzystasz, aby przyjemniej i sprawniej dbać o dom!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top