Drzwi do domu – jak wybrać najlepsze?

Wybór drzwi do domu to decyzja podejmowana na lata, dlatego przed zakupem warto zapoznać się z propozycjami dostępnymi na rynku. Najwygodniejszym sposobem na rozpoczęcie poszukiwań odpowiednich drzwi wewnętrznych, jest wizyta w sprawdzonym sklepie internetowym, prowadzącym sprzedaż takiego asortymentu. W asortymencie sklepów dostępne są różne modele drzwi, które najogólniej można podzielić na drzwi przylgowe i drzwi bezprzylgowe, a to, na które się zdecydujesz, zależy wyłącznie od Ciebie.

Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Solidne i eleganckie drzwi wewnętrzne

Drzwi to nieodzowny element wyposażenia każdego domu, wybierając je, warto pamiętać o tym, aby pasowały do aranżacji pomieszczeń. Oczywiste jest, że drzwi muszą być trwałe i solidne, ale kwestia estetyczna jest dla większości klientów równie ważna, a czasami nawet ważniejsza. W związku z tym rosnącą popularnością cieszą się drzwi bezprzylgowe, które prezentują się wyjątkowo stylowo. Ten model drzwi wyróżnia się prostą krawędzią skrzydła, które po zamknięciu łączy się idealnie z ościeżnicą, tworząc całkowicie gładką, jednolitą płaszczyznę.

Klasyczne drzwi przylgowe nachodzą na ościeżnicę, w związku z tym skrzydło nieco „wystaje” ze ściany, nie ma to w żaden sposób wpływu na ich funkcjonalność, jest to jedynie różnica estetyczna. Rozwiązania bezprzylgowe cieszą się dużą popularnością zwłaszcza w nowoczesnych wnętrzach utrzymanych w minimalistycznym stylu.

Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Dlaczego warto wybrać drzwi bezprzylgowe?

Wiele osób decyduje się na zakup drzwi bezprzylgowych do swoich wnętrz głównie z racji tego, że są one rozwiązaniem bardzo nowoczesnym. Konstrukcja sprawia, że nie zajmują dużo miejsca, ponieważ pozwalają na całkowite ukrycie ościeżnicy, zawiasy także nie są widoczne. Na ścianie widoczne jest jedynie skrzydło drzwiowe. Tak zamontowane mogą zostać zarówno drzwi pełne, jak i modele przeszklone. Wiele z nich jest wyposażonych w zamek magnetyczny, pozwalający zamykać je właściwie bezgłośnie.

Drzwi tego typu można z łatwością dopasować do koloru mebli lub ścian. Skrzydła idealnie wpasowane w ścianę sprawią, że właściwie nie będzie ich widać, jest to naprawdę efektowny pomysł na wykończenie domu. Decydując się na drzwi bez przylgi, warto pamiętać o tym już na etapie budowy, późniejszy montaż będzie wymagał gruntownego remontu, ponieważ ościeżnica musi być wmurowana w ścianę.

Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Drzwi z przylgą czy bez?

Jeżeli zastanawiasz się właśnie nad wyborem drzwi do domu lub mieszkania, to w pierwszym rzędzie zastanów się nad ich rodzajem. Chociaż w naszych domach najczęściej dominują klasyczne drzwi z widoczną framugą, coraz częściej pojawiają się drzwi bezprzylgowe. Te w przeciwieństwie do swych tradycyjnych odpowiedników, wymagają precyzyjnego i umiejętnego montażu w zamurowanej ościeżnicy. Szczególnym wyzwaniem może okazać się regulacja ukrytych w ścianie zawiasów, na których zawisną skrzydła nowych drzwi

Oferta drzwi bez przylg cieszy się uznaniem wśród kupujących, ponieważ jest to rozwiązanie bardzo nowoczesne i eleganckie. Dzięki nim można wykończyć zarówno wnętrza nowoczesne, jak i te utrzymane w bardziej tradycyjnym stylu. W sklepach z pewnością znajdziesz bez problemu drzwi, których rozmiar kolor najlepiej będzie pasował do Twojego wnętrza. Warto dodać, że wcale nie musi to być drewno, równie dobrze wyglądają skrzydła białe, czarne i w innych kolorach. Jedyną, oprócz sposobu montażu, niedogodnością w przypadku drzwi bez przylgi może okazać się ich cena, zwykle jest ona nieco wyższa niż w przypadku egzemplarzy z tradycyjną futryną. 

Art. sponsorowany

Rozdomowiona Joanna Brzykcy

Asia Brzykcy

Z wykształcenia dziennikarka, na co dzień redaktorka i specjalistka od content marketingu. Dom to moje główne centrum dowodzenia. To tu pracuję, piszę, gotuję i tworzę obrazy z chrobotka reniferowego. Spełniam też kreatywne aranżacyjne pomysły. Wciąż szukam sposobów na to, jak efektywniej zaplanować przestrzeń i zorganizować życie domowe. Dom to też moja przytulna oaza bezpieczeństwa, w której lubię z kubkiem kawy obejrzeć dobry serial oraz karmić moich bliskich. Kiedy już wyjdę ze swoich czterech ścian, uwielbiam zwiedzać duże europejskie miasta. Najchętniej jedząc lokalne jedzenie, obserwując mieszkańców i zbierając inspiracje wnętrzarskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pssst! Jeszcze więcej przepisów, pomysłów na dania oraz ich urozmaicenia znajdziesz w e-booku „Dobre, bo domowe”. Sprawdź!