Jak samodzielnie zrobić etykiety w domu?

Dobra organizacja zarówno w biurze, jak i w domu to podstawa sprawnego wykonywania różnych czynności. Wykorzystujemy często do tego pudełka, segregatory, słoiki czy organizery. Jak jednak identyfikować to, co jest w środku? Najprościej za pomocą etykiet. Dziś podpowiadam, jak je zrobić samodzielnie.

Drukarka do etykiet

Najłatwiejszym sposobem jest wydrukowanie etykiet za pomocą specjalnej drukarki, np. Brother H107B. To urządzenie o niewielkich rozmiarach, które można przenosić z miejsca na miejsce, bez konieczności podłączania do prądu. W praktyce wpisuje się tekst, który jest widoczny na ekranie, a następnie jest on drukowany na wybranej taśmie. Ta może mieć różne odcienie, od standardowej bieli, przez róż po czerń. Co ciekawe, drukarka umożliwia zmianę czcionek i ich rozmiarów, a rozdzielczość wydruku jest bardzo wysoka. 

Cała obsługa jest bardzo prosta i muszę przyznać, że sprawia to ogromną frajdę. Urządzenie prezentuje się estetycznie i można go spokojnie schować do szafki przy biurku. Do wyboru jest też wiele taśm, które dopasujesz do koloru powierzchni, na którą będziesz przyklejać etykietę. Tego typu drukarki oraz taśmy i etykiety możesz kupić w sklepie online strefadrukarek.pl.

Drukarka Brother do etykiet

Druk etykiet do domu we własnym zakresie

Można też stworzyć etykiety samodzielnie, np. w wybranym programie graficznym, a następnie wydrukować je za pomocą domowej drukarki na papierze samoprzylepnym. Trzeba jednak pamiętać o równym wycinaniu, a także liczyć się z odrobiną czasu przeznaczonym na projekt. Alternatywą dla tego rozwiązania jest zamówienie etykiet w wybranej drukarni (stacjonarnej lub internetowej), aby wybrać interesującą nas grafikę i dopasować ją do aranżacji wnętrza. Tego typu usługa często wiąże się z delikatnym nacięciem krawędzi naklejki lub całkowitym wycięciem, dlatego łatwiej jest ją nalepić na wybrane miejsce. 

Naklejki kredowe i tradycyjne – etykiety do domu

Kolejnym sposobem jest zakup etykiet kredowych, które możesz przykleić w wybrane miejsce. Następnym krokiem jest wykonanie napisu np. pisakiem kredowym albo kredą. Plusem tego rozwiązania jest to, że można łatwo zmienić nazwę zawartości słoika czy też segregatora. 

Prostym sposobem jest też zakup gotowych, pustych naklejek z białym tłem i wypełnienie ich flamastrem czy cienkopisem.

Etykiety w domu – zastosowanie

Szukasz inspiracji, dzięki którym będziesz wiedzieć, do czego wykorzystać etykiety w domu? Oto kilka moich pomysłów:

  • organizacja segregatorów w biurze,
  • uporządkowanie pudełek z zabawkami,
  • oznaczenie słoików z przyprawami,
  • organizacja szklanych opakowań w łazience,
  • identyfikacja kabli i wtyczek,
  • oznaczenie kosmetyków lub produktów spożywczych (np. z datą terminu ważności),
  • organizacja domowych środków czystości własnoręcznie zrobionych,
  • oznaczanie przetworów.

Jak widzisz, etykiety w domu możesz wykorzystać na wiele sposobów. To świetny pomysł, jeśli chodzi o oznaczanie ważnych terminów ważności, nazw własnoręcznie wykonanych środków czystości, kosmetyków czy też przetworów, a szczególnie porządkowanie przedmiotów w organizerach i pudełkach. Drukarka etykiet przyda Ci się podczas wiosennych porządków!

Rozdomowiona Joanna Brzykcy

Asia Brzykcy

Z wykształcenia dziennikarka, na co dzień redaktorka i specjalistka od content marketingu. Dom to moje główne centrum dowodzenia. To tu pracuję, piszę, gotuję i tworzę obrazy z chrobotka reniferowego. Spełniam też kreatywne aranżacyjne pomysły. Wciąż szukam sposobów na to, jak efektywniej zaplanować przestrzeń i zorganizować życie domowe. Dom to też moja przytulna oaza bezpieczeństwa, w której lubię z kubkiem kawy obejrzeć dobry serial oraz karmić moich bliskich. Kiedy już wyjdę ze swoich czterech ścian, uwielbiam zwiedzać duże europejskie miasta. Najchętniej jedząc lokalne jedzenie, obserwując mieszkańców i zbierając inspiracje wnętrzarskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pssst! Jeszcze więcej przepisów, pomysłów na dania oraz ich urozmaicenia znajdziesz w e-booku „Dobre, bo domowe”. Sprawdź!