Jak wyczyścić mikrofalówkę cytryną? Poznaj ten patent!

Jak wyczyścić mikrofalówkę cytryną

Cytryna to owoc przydatny nie tylko w celach spożywczych. Świetnie sprawdza się także podczas sprzątania czy prania, skutecznie odkażając i wybielając przedmioty codziennego użytku. Możesz wykorzystać ją między innymi do mycia kuchennych sprzętów AGD. Jak wyczyścić mikrofalówkę cytryną?

Właściwości cytryny

Cytryna jest znana przede wszystkim ze swoich walorów smakowych i zdrowotnych. Miłośnicy naturalnych środków czyszczących chętnie sięgają po nią również w czasie porządków. Powierzchnie przetarte plasterkiem cytryny nabierają pięknego, orzeźwiającego zapachu – neutralizuje ona przykrą woń, która wniknęła w przedmioty. Niskie pH owocu sprawia, że można bezpiecznie używać go na większości elementów z plastiku, metalu czy drewna. Dzięki właściwościom antybakteryjnym cytrynę możesz wykorzystać do odkażania deski do krojenia, blatów czy podłóg. Świetnie sprawdzi się ona również, jeżeli planujesz czyszczenie mikrofali. Jak krok po kroku umyć wnętrze urządzenia z użyciem cytryny?

>> Zobacz też: Grill w mikrofalówce – jak używać poprawnie?

Czyszczenie mikrofalówki cytryną

Zastanawiasz się, jak wyczyścić mikrofalówkę cytryną? Będziesz potrzebować kilku rzeczy: niewielkiej miseczki z wodą, którą można używać w kuchence mikrofalowej, ściereczki oraz połówki cytryny

  1. Na samym początku umieść we wnętrzu mikrofali miskę z wodą, w której zanurzysz pokrojony owoc. 
  2. Ustaw na panelu sterowania najwyższą temperaturę i uruchom kuchenkę na pięć minut. 
  3. Po wyłączeniu się programu odczekaj kwadrans. Parująca woda zmiękczy brud, znacząco ułatwiając Ci dalsze czyszczenie mikrofalówki. 
  4. Po tym czasie wyjmij naczynie z urządzenia, uważając, aby się nie poparzyć. Następnie miękką ściereczką przetrzyj całe wnętrze mikrofalówki – ścianki, obrotowy talerz i pierścień z rolkami. Jeśli jest ono wyjątkowo brudne, wypłucz szmatkę podczas sprzątania przynajmniej kilka razy. Zapobiegnie to ponownemu zanieczyszczeniu powierzchni już usuniętym tłuszczem czy resztkami jedzenia. 
  5. Po zakończeniu sprzątania mikrofalówka będzie odświeżona i zdezynfekowana, a po jej otwarciu poczujesz przyjemny, cytrusowy aromat.

Inne zastosowanie cytryny podczas sprzątania

Wiesz już, jak wyczyścić mikrofalówkę cytryną. Być może zainteresują Cię także inne sposoby na wykorzystanie tego owocu podczas sprzątania. Trudne plamy i zapachy z deski do krojenia usuniesz, przecierając ją plastrem cytryny. Używając jej w ten sam sposób do czyszczenia armatury i ceramiki łazienkowej, zlikwidujesz osady z mydła i kamienia. Wyciśnięty na gąbkę sok pomoże Ci pozbyć się nalotu z kawy i herbaty na szklankach oraz filiżankach. Plasterki cytryny umieszczone w lodówce pochłoną niepożądane zapachy, a wrzucone na gotującą się wodę – roztoczą ładny aromat w całym domu i nawilżą powietrze.

Cytryna to zdrowy owoc o wszechstronnym zastosowaniu. Niedroga i łatwo dostępna, znacząco ułatwi Ci utrzymanie wnętrza domu w czystości. Jeśli zatem szukasz sposobu na ekologiczne posprzątanie łazienki czy kuchni – nie wahaj się, tylko sięgnij po ten orzeźwiający cytrus.

Spodobało się? Podziel się z innymi:
  
  
    
Dom to moje główne centrum dowodzenia! Tutaj pracuję w content marketingu, tworzę obrazy z chrobotka reniferowego, gotuję, oglądam seriale oraz spełniam kreatywne aranżacyjne pomysły. Kiedy już wyjdę ze swoich czterech ścian uwielbiam zwiedzać duże europejskie miasta. Najchętniej jedząc lokalne jedzenie i obserwując mieszkańców. Skąd pomysł na Rozdomowioną? Gdy miałam 18 lat zamieszkałam sama i od tamtej pory wyrobiłam sobie wiele organizacyjnych nawyków. Mam nadzieję, że je wykorzystasz, aby przyjemniej i sprawniej dbać o dom!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top