Jednym z zadań podczas wiosennych porządków w kuchni jest czyszczenie sprzętu w domu. Skorzystaj z domowego sposobu i zobacz jak wyczyścić piekarnik. Potrzebujesz tylko gąbkę, wodę i sodę oczyszczoną. Zobacz jakie to proste.

Domowy sposób na czyszczenie piekarnika sodą

Czyszczenie piekarnika nie powinno Ci zająć więcej niż 15-20 minut. Pamiętaj, aby nie był w środku gorący ani nawet lekko ciepły. Jak wyczyścić piekarnik? Przygotuj sobie ciepłą wodę, gąbkę i sodę oczyszczoną. Przydadzą Ci się też ręczniki papierowe, płyn do mycia szyb i gumowe rękawice, aby nie zniszczyć sobie dłoni :)

Trik!
Rozłóż pod piekarnikiem ręczniki papierowe – brud czy woda nie będą spadać bezpośrednio na podłogę.

Jeśli nie chcesz korzystać ze środków chemicznych, skorzystaj z domowego sposobu i przygotuj mieszankę. Wsyp do miseczki 1/3 szklanki sody i zalej to 1/2 szklanką ciepłej wody. Powinna zrobić się papka – jeśli jest za rzadka, dodaj sodę. I odwrotnie :) Jeśli piekarnik jest mocno zabrudzony, dodaj do mieszanki kilka łyżeczek octu lub kilka kropel płynu do mycia naczyń i wymieszaj.

Jak szybko wyczyścić piekarnik?

Mieszanka gotowa, więc do dzieła.

  1. Wyjmij wszystkie blachy z piekarnika.
  2. Załóż gumowe rękawiczki, weź gąbkę i rozprowadź nią papkę na całą powierzchnię piekarnika. Możesz też ją nałożyć na szklaną część. Odczekaj 5-10 minut.
  3. W tym czasie przygotuj sobie ciepłą wodę do spłukania resztek sody albo umyj blachy. Masz chwilę, warto ją wykorzystać.
  4. Powróć do czyszczenia piekarnika – dokładnie wyszoruj całą powierzchnię, zgarniając papkę gąbką. Do miejsc trudno dostępnych, możesz wykorzystać szczoteczkę do mycia zębów.
  5. Usuń pozostałości sody oczyszczonej przy pomocy przygotowanej wody i gąbki.
  6. Wytrzyj piekarnik do sucha ręcznikami papierowymi.
  7. Wyczyść piekarnik z zewnątrz – skorzystaj z płynu do mycia szyb.

I gotowe! Prawda, że to proste? Jeśli Twój piekarnik jest mocno zabrudzony, możesz powtórzyć tę czynność jeszcze raz.

Bądź na bieżąco! Jeszcze więcej porad znajdziesz na fanpage’u Rozdomowionej!


Jak wyczyścić piekarnik domowym sposobem


Asia Brzykcy

Z wykształcenia dziennikarka, na co dzień redaktorka i specjalistka od content marketingu. Dom to moje główne centrum dowodzenia. To tu pracuję, piszę, gotuję i tworzę obrazy z chrobotka reniferowego. Spełniam też kreatywne aranżacyjne pomysły. Wciąż szukam sposobów na to, jak efektywniej zaplanować przestrzeń i zorganizować życie domowe. Dom to też moja przytulna oaza bezpieczeństwa, w której lubię z kubkiem kawy obejrzeć dobry serial oraz karmić moich bliskich. Kiedy już wyjdę ze swoich czterech ścian, uwielbiam zwiedzać duże europejskie miasta. Najchętniej jedząc lokalne jedzenie, obserwując mieszkańców i zbierając inspiracje wnętrzarskie.

Rekomendowane artykuły

1 komentarz

  1. Właśnie tego potrzebowałam! Zawsze mam problem z dokładnym wyczyszczeniem piekarnika, zajmuje mi to bardzo dużo czasu, a tutaj czuję, że uporam się szybciej niż zawsze :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *