Jak wyczyścić piekarnik? Domowy sposób

Jednym z zadań podczas wiosennych porządków w kuchni jest czyszczenie sprzętu w domu. Skorzystaj z domowego sposobu i zobacz jak wyczyścić piekarnik. Potrzebujesz tylko gąbkę, wodę i sodę oczyszczoną. Zobacz jakie to proste.

Domowy sposób na czyszczenie piekarnika sodą

Czyszczenie piekarnika nie powinno Ci zająć więcej niż 15-20 minut. Pamiętaj, aby nie był w środku gorący ani nawet lekko ciepły. Jak wyczyścić piekarnik? Przygotuj sobie ciepłą wodę, gąbkę i sodę oczyszczoną. Przydadzą Ci się też ręczniki papierowe, płyn do mycia szyb i gumowe rękawice, aby nie zniszczyć sobie dłoni :)

Trik!
Rozłóż pod piekarnikiem ręczniki papierowe – brud czy woda nie będą spadać bezpośrednio na podłogę.

Jeśli nie chcesz korzystać ze środków chemicznych, skorzystaj z domowego sposobu i przygotuj mieszankę. Wsyp do miseczki 1/3 szklanki sody i zalej to 1/2 szklanką ciepłej wody. Powinna zrobić się papka – jeśli jest za rzadka, dodaj sodę. I odwrotnie :) Jeśli piekarnik jest mocno zabrudzony, dodaj do mieszanki kilka łyżeczek octu lub kilka kropel płynu do mycia naczyń i wymieszaj.

Jak szybko wyczyścić piekarnik?

Mieszanka gotowa, więc do dzieła.

  1. Wyjmij wszystkie blachy z piekarnika.
  2. Załóż gumowe rękawiczki, weź gąbkę i rozprowadź nią papkę na całą powierzchnię piekarnika. Możesz też ją nałożyć na szklaną część. Odczekaj 5-10 minut.
  3. W tym czasie przygotuj sobie ciepłą wodę do spłukania resztek sody albo umyj blachy. Masz chwilę, warto ją wykorzystać.
  4. Powróć do czyszczenia piekarnika – dokładnie wyszoruj całą powierzchnię, zgarniając papkę gąbką. Do miejsc trudno dostępnych, możesz wykorzystać szczoteczkę do mycia zębów.
  5. Usuń pozostałości sody oczyszczonej przy pomocy przygotowanej wody i gąbki.
  6. Wytrzyj piekarnik do sucha ręcznikami papierowymi.
  7. Wyczyść piekarnik z zewnątrz – skorzystaj z płynu do mycia szyb.

I gotowe! Prawda, że to proste? Jeśli Twój piekarnik jest mocno zabrudzony, możesz powtórzyć tę czynność jeszcze raz.

Bądź na bieżąco! Jeszcze więcej porad znajdziesz na fanpage’u Rozdomowionej!


Jak wyczyścić piekarnik domowym sposobem


Rozdomowiona Joanna Brzykcy

Asia Brzykcy

Z wykształcenia dziennikarka, na co dzień redaktorka i specjalistka od content marketingu. Dom to moje główne centrum dowodzenia. To tu pracuję, piszę, gotuję i tworzę obrazy z chrobotka reniferowego. Spełniam też kreatywne aranżacyjne pomysły. Wciąż szukam sposobów na to, jak efektywniej zaplanować przestrzeń i zorganizować życie domowe. Dom to też moja przytulna oaza bezpieczeństwa, w której lubię z kubkiem kawy obejrzeć dobry serial oraz karmić moich bliskich. Kiedy już wyjdę ze swoich czterech ścian, uwielbiam zwiedzać duże europejskie miasta. Najchętniej jedząc lokalne jedzenie, obserwując mieszkańców i zbierając inspiracje wnętrzarskie.

Jedna odpowiedź

  1. Właśnie tego potrzebowałam! Zawsze mam problem z dokładnym wyczyszczeniem piekarnika, zajmuje mi to bardzo dużo czasu, a tutaj czuję, że uporam się szybciej niż zawsze :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pssst! Jeszcze więcej przepisów, pomysłów na dania oraz ich urozmaicenia znajdziesz w e-booku „Dobre, bo domowe”. Sprawdź!