Jak wyczyścić piekarnik? Domowy sposób

Jak wyczyścić piekarnik? Domowy sposób

Jednym z zadań podczas wiosennych porządków w kuchni jest czyszczenie sprzętu w domu. Skorzystaj z domowego sposobu i zobacz jak wyczyścić piekarnik. Potrzebujesz tylko gąbkę, wodę i sodę oczyszczoną. Zobacz jakie to proste.

Domowy sposób na czyszczenie piekarnika sodą

Czyszczenie piekarnika nie powinno Ci zająć więcej niż 15-20 minut. Pamiętaj, aby nie był w środku gorący ani nawet lekko ciepły. Jak wyczyścić piekarnik? Przygotuj sobie ciepłą wodę, gąbkę i sodę oczyszczoną. Przydadzą Ci się też ręczniki papierowe, płyn do mycia szyb i gumowe rękawice, aby nie zniszczyć sobie dłoni :)

Trik!
Rozłóż pod piekarnikiem ręczniki papierowe – brud czy woda nie będą spadać bezpośrednio na podłogę.

Jeśli nie chcesz korzystać ze środków chemicznych, skorzystaj z domowego sposobu i przygotuj mieszankę. Wsyp do miseczki 1/3 szklanki sody i zalej to 1/2 szklanką ciepłej wody. Powinna zrobić się papka – jeśli jest za rzadka, dodaj sodę. I odwrotnie :) Jeśli piekarnik jest mocno zabrudzony, dodaj do mieszanki kilka łyżeczek octu lub kilka kropel płynu do mycia naczyń i wymieszaj.

Jak szybko wyczyścić piekarnik?

Mieszanka gotowa, więc do dzieła.

 1. Wyjmij wszystkie blachy z piekarnika.
 2. Załóż gumowe rękawiczki, weź gąbkę i rozprowadź nią papkę na całą powierzchnię piekarnika. Możesz też ją nałożyć na szklaną część. Odczekaj 5-10 minut.
 3. W tym czasie przygotuj sobie ciepłą wodę do spłukania resztek sody albo umyj blachy. Masz chwilę, warto ją wykorzystać.
 4. Powróć do czyszczenia piekarnika – dokładnie wyszoruj całą powierzchnię, zgarniając papkę gąbką. Do miejsc trudno dostępnych, możesz wykorzystać szczoteczkę do mycia zębów.
 5. Usuń pozostałości sody oczyszczonej przy pomocy przygotowanej wody i gąbki.
 6. Wytrzyj piekarnik do sucha ręcznikami papierowymi.
 7. Wyczyść piekarnik z zewnątrz – skorzystaj z płynu do mycia szyb.

I gotowe! Prawda, że to proste? Jeśli Twój piekarnik jest mocno zabrudzony, możesz powtórzyć tę czynność jeszcze raz.

Bądź na bieżąco! Jeszcze więcej porad znajdziesz na fanpage’u Rozdomowionej!


Jak wyczyścić piekarnik domowym sposobem


Spodobało się? Podziel się z innymi:
  
  
    
Piszę odkąd pamiętam. Na co dzień prowadzę firmę, w której zajmuję się treściami marketingowymi. Uwielbiam spędzać czas w domu, z kubkiem kawy i ulubionym serialem. Zamieszkałam sama w wieku 18 lat i od tamtego momentu wypracowałam sobie wiele nawyków, które pozwalają na proste i przyjemne prowadzenie domu. I dlatego powstała Rozdomowiona! W ramach relaksu zajmuję się też rękodziełem - tworzę obrazy z mchu, które możesz zobaczyć w moim sklepie.

1 komentarz

 1. Pasjonatka Życia
  2018-04-17

  Właśnie tego potrzebowałam! Zawsze mam problem z dokładnym wyczyszczeniem piekarnika, zajmuje mi to bardzo dużo czasu, a tutaj czuję, że uporam się szybciej niż zawsze :)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top