Jakie łóżko do małej sypialni wybrać?

Kiedy po wyczerpującym dniu wracasz do swojego domu to wieczorem chcesz zrelaksować się na miękkim, wygodnym i odprężającym łóżku w sypialni. Jednak wybór tego mebla do ograniczonej przestrzeni pod względem wielkości może być nie lada wyzwaniem. Na co zwrócić uwagę? W tym artykule znajdziesz na to odpowiedź!

Jakość przede wszystkim

Pierwszą kwestią jest wymiar pomieszczenia i zdecydowanie się na taki rozmiar łóżka, który nie będzie przytłaczać całego pomieszczenia. Kiedy już kwestie techniczne będziesz mieć za sobą, nie zapomnij o wysokiej jakości łóżkach do małej sypialni. Powinny być starannie wykończone, przetrwać nawet spore obciążenie i mieć solidny stelaż, na którym znajdzie się materac. Popularnym rozwiązaniem jest drewno, ponadczasowe i trwałe. Listewki są lekkie i świetnie współpracują z materacem. Dzięki temu, że są solidne, po jakimś czasie łóżko nie będzie skrzypieć, a Ty będziesz mógł w pełni skupić się na odpoczynku. Pamiętaj też, że meble do sypialni to inwestycja na lata, dlatego np. jeśli wybierasz model na nóżkach, niech będą one wykonane np. z odpornego drewna i zabezpieczone przed wilgocią, o którą nietrudno podczas mycia podłogi. Podobnie to wygląda, jeśli zdecydujesz się na łóżko tapicerowane z pojemnikiem, ale o tym przeczytasz w dalszej części.

Praktyczny zagłówek, abyś mógł się odprężyć

Łóżko do małej sypialni często pełni nieco więcej funkcji niż tylko sen. To też miejsce, na którym często czytamy książki, przeglądamy najważniejsze informacje w sieci czy oglądamy telewizję. Właśnie dlatego przydaje się zagłówek, najlepiej miękki i przyjemny dla skóry. W teorii można zmodyfikować każde łóżko, aby dorobić do niego taki element, jednak najlepiej od razu wybrać model z wezgłowiem. Oszczędzisz czas na prace techniczne oraz pieniądze związane z kolejną inwestycją.

Estetyczne i dopasowane do Twojego stylu

Jeszcze więcej komfortu zyskasz wybierając łóżka tapicerowane. Jednocześnie są one świetną ozdobą wnętrza i mogą być punktem wyjścia do ozdób, np. zasłon, poduszek ozdobnych, ram luster i innych. Jeśli chcesz wybrać łóżko do małej sypialni, lepiej zdecydować się na neutralne i bezpieczne kolory. Świetnie wpiszą się w każdy charakter wnętrza, a Ty nie będziesz martwić się o to, że ostry odcień przytłoczy sypialnię. Pastele czy kolory ziemi znacznie wpływają też na uczucie spokoju i odprężenia, którego przecież potrzebujesz w sypialni.

Łóżka tapicerowane kremowe, szare, brązowe (np. taupe) możesz świetnie łączyć z drewnem, metalem, a nawet betonem. To trzy często wykorzystywane akcenty w pomieszczeniach. Elementy ozdobne mogą znajdować się też na zagłówku np. w postaci delikatnych przeszyć czy pikowanego materiału.

Łóżka tapicerowane do małej sypialni z funkcją przechowywania

Każdy właściciel małej sypialni powie, że ważnym elementem pomieszczenia jest miejsce na przedmioty osobiste. To właśnie tutaj przechowujemy swoje ubrania i bieliznę, ale nie tylko. Często też chowamy rzeczy niepotrzebne na co dzień, po które sięgamy sezonowo. Świetnym pomysłem jest łóżko tapicerowane z pojemnikiem, który zajmuje całą powierzchnię spania: https://berkehome.pl/collections/z-pojemnikiem. Otwierasz i masz do dyspozycji naprawdę sporo miejsca, które w małych mieszkaniach jest na wagę złota. Pamiętaj jednak, aby wybrać taką konstrukcję, która otwiera się i zamyka płynnie i bezproblemowo. Wpływa na to m.in. moc podnośników.

Łóżka, które mają pojemnik na całej powierzchni spania jest nieco lepszą alternatywą dla wysuwanych szuflad. Można do niego schować wielkogabarytowe przedmioty, np. suszarkę do prania, odkurzacz czy gry planszowe. Taka budowa łóżka wymaga jednak miejsca od przodu, aby skutecznie podnieść materac ze stelażem ku górze. Bez obaw, może to być nawet kilka centymetrów na postawienie stopy. Mam takie łóżko u siebie w domu i nie trzeba wiele siły, aby otworzyć pojemnik, dlatego może kończyć się przy ścianie.

Artykuł sponsorowany

Rozdomowiona Joanna Brzykcy

Asia Brzykcy

Z wykształcenia dziennikarka, na co dzień redaktorka i specjalistka od content marketingu. Dom to moje główne centrum dowodzenia. To tu pracuję, piszę, gotuję i tworzę obrazy z chrobotka reniferowego. Spełniam też kreatywne aranżacyjne pomysły. Wciąż szukam sposobów na to, jak efektywniej zaplanować przestrzeń i zorganizować życie domowe. Dom to też moja przytulna oaza bezpieczeństwa, w której lubię z kubkiem kawy obejrzeć dobry serial oraz karmić moich bliskich. Kiedy już wyjdę ze swoich czterech ścian, uwielbiam zwiedzać duże europejskie miasta. Najchętniej jedząc lokalne jedzenie, obserwując mieszkańców i zbierając inspiracje wnętrzarskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pssst! Jeszcze więcej przepisów, pomysłów na dania oraz ich urozmaicenia znajdziesz w e-booku „Dobre, bo domowe”. Sprawdź!