Jakie obrazy będą pasowały do kuchni w stylu rustykalnym?

Jakie obrazy będą pasowały do kuchni w stylu rustykalnym?

Styl rustykalny kojarzony jest z naturą oraz wyjątkowo przytulną atmosferą – coraz więcej osób docenia tę estetykę i wprowadza jej elementy do swych mieszkań. Miłośnicy aranżacji wnętrz wykorzystują ten styl podczas komponowania wystroju nie tylko salonów czy sypialni, ale również kuchni! W tym artykule przyglądamy się bliżej temu rozwiązaniu oraz prezentujemy pewne wskazówki w tej kwestii.

Styl rustykalny – co warto wiedzieć?

Początku stylu rustykalnego możemy doszukiwać się już na przełomie XIX oraz XX wieku, kiedy to Thomas Lee stworzył krzesło z jednej deski – stanowiło to odzwierciedlenie potrzeby tworzenia prostych mebli z naturalnych materiałów. Jeśli chodzi natomiast o samą nazwę, to pochodzi ona od angielskiego słowa rustic, co można przetłumaczyć na swojski czy wiejski. I właśnie te wyrazy doskonale odzwierciedlają charakterystyczne cechy tego stylu. Jego elementy kojarzone są z sielskim klimatem, wiejskim domem przepełnionym naturalnymi tkaninami czy meblami wykonanymi z drewna.

Czym charakteryzuje się styl rustykalny?

W pomieszczeniach tworzonych w stylu rustykalnym dominują barwy, takie jak biele, beże oraz kolory ziemi, a także naturalne tkaniny: len, wełna i bawełna. Naturalne są również wykorzystywane materiały, gdyż w takich wnętrzach umieszcza się drewniane meble oraz podłogowe deski. Również ściany wykończone są z użyciem drewna lub kamienia. Co więcej, styl rustykalny wykorzystuje cegłę w jasnym odcieniu bądź jasny kamień.

Jeśli chodzi natomiast o dekoracje, stanowią je kwiaty czy elementy wykonane z wikliny. Zauważalne są również ludowe wzory. Wełniane koce, lniane płótna czy obrazy o motywie nawiązującym do natury doskonale uzupełnią wnętrze.

Kuchnia w stylu rustykalnym – jakie obrazy wybrać?

Kuchnia w stylu rustykalnym wyróżnia się swym przytulnym charakterem. Wnętrze o takim wystroju kojarzy się z zapachem ziół oraz domowego ciasta, wprowadzając nas w sielski nastrój. Aranżując takie wnętrze, warto stawiać na naturalne materiały oraz wykorzystywać drewniane meble. W rustykalnej kuchni zdecydowanie warto umieścić stół wykonany z drewna oraz udekorować go obrusem, natomiast przy oknach powiesić koronkowe firanki. Aby dopełnić wystrój, doskonałym rozwiązaniem są obrazy – pojawia się jednak pytanie, jakie obrazy będą pasowały do kuchni w stylu rustykalnym?

Obrazy do kuchni w stylu rustykalnym – propozycje

Aranżując kuchnię w stylu rustykalnym, zdecydowanie warto wybierać tematyczne dekoracje. Wśród naszych propozycji znajdują się obrazy przedstawiające produkty spożywcze – świeże warzywa lub owoce, a także suszone przyprawy doskonale wpisują się w klimat rustykalnego stylu. Można wykorzystać dekoracje przepełnione barwami bądź postawić na czarno-białe elementy. Niezależnie jednak od naszej decyzji, obrazy z motywem warzyw, owoców czy przypraw wpiszą się idealnie w wystrój kuchni. Warto dodać, że jeśli chcemy stworzyć pomieszczenie w klimacie retro, możemy wykorzystać obrazy ukazujące produkty wywodzące się ze śródziemnomorskiej kuchni, takie jak papryczki czy oliwa z oliwek.

Wprowadź do swej kuchni wyjątkowe barwy oraz ciekawe motywy, wykorzystując obrazy wpisujące się w styl rustykalny: https://muralo.pl/obrazy/pomieszczenia/do-kuchni/.

Wiele osób uwielbia rozpoczynać swój poranek od filiżanki kawy – jej aromat wypełnia wtedy kuchnię, napawając nas energią do rozpoczęcia dnia. Zdecydowanie warto wykorzystać ten motyw podczas dekorowania kuchni w stylu rustykalnym! Doskonale sprawdzą się w niej obrazy przedstawiające ziarna kawy, imbryki czy filiżanki, oferując zachwycający efekt wizualny.

Jako że styl rustykalny kojarzony jest z wiejską sielanką, zdecydowanie polecamy wykorzystywać obrazy z motywem zaczerpniętym ze świata przyrody. Inspirowane naturą dzieła mogą wprowadzić do pomieszczenia wyjątkowy klimat oraz zachwycać nas swą estetyką. W zależności od naszych preferencji, możemy wykorzystać stonowane motywy, takie jak kwiaty na białym tle, bądź udekorować kuchnię przy pomocy przepełnionych barwami obrazów motyli.

Obrazy do kuchni – o czym pamiętać?

Warto pamiętać, że w kuchni panują dość wymagające warunki. Nie powinniśmy wieszać obrazów w miejscach, które są szczególnie narażone na zabrudzenia w trakcie gotowania bądź mycia naczyń – lepiej zrezygnować z ich umieszczania w okolicach kuchenki czy zlewu. Idealnym rozwiązaniem będzie natomiast powieszenie obrazu nad stołem. Co więcej, warto wybierać obrazy do kuchni wykonane przy pomocy technologii, które zapewnią trwałość dekoracji i zachowanie przez nią wyrazistych kolorów nawet pomimo niełatwych warunków.

Art. sponsorowany

Spodobało się? Podziel się z innymi:
  
  
    
Piszę odkąd pamiętam. Na co dzień prowadzę firmę, w której zajmuję się treściami marketingowymi. Uwielbiam spędzać czas w domu, z kubkiem kawy i ulubionym serialem. Zamieszkałam sama w wieku 18 lat i od tamtego momentu wypracowałam sobie wiele nawyków, które pozwalają na proste i przyjemne prowadzenie domu. I dlatego powstała Rozdomowiona! W ramach relaksu zajmuję się też rękodziełem - tworzę obrazy z mchu, które możesz zobaczyć w moim sklepie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top