Krzesło obrotowe do domowego biura – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Pandemia COVID-19 pokazała nam, że nasza praca nie musi odbywać się tylko w biurze. Gdy nagle wszyscy zostaliśmy zmuszeni do zminimalizowania wychodzenia z domów okazało się, że praca zdalna jest nie tylko możliwa, ale także całkiem wygodna. Oszczędzamy czas na dojazdach, nie musimy szykować się do wyjścia, a przy tym możemy pracować w swoim własnym kąciku w pełnym skupieniu.

W związku ze wzrostem popularności zdalnego i hybrydowego trybu pracy, coraz więcej osób decyduje się na urządzenie domowego biura. Może ono być w postaci osobnego gabinetu, a może też być zagospodarowanym kącikiem w sypialni czy w salonie. Niezależnie od jego postaci, bez biurka i porządnego krzesła się nie obejdzie! W dzisiejszym artykule podpowiemy wam, jak wybrać odpowiednie krzesło obrotowe i na co uważać.

Źródło zdjęcia: sfmeble.pl

Na co zwrócić uwagę wybierając krzesło obrotowe?

W przeróżnych sklepach meblarskich mamy do wyboru setki, a nawet tysiące modeli różnych krzeseł obrotowych. Każde z nich będzie nieco inne – jedne bardziej będą przypominały typowe fotele biurowe, a inne będą miały design przywodzący na myśl raczej elegancki fotel. Modele są różne, ale jedno jest pewne – z pewnością krzesło obrotowe będzie funkcjonalnym elementem w twoim domowym biurze!

Prawidłowa pozycja

To co najważniejsze podczas wielogodzinnego siedzenia przy biurku i przed komputerem, to prawidłowa pozycja siedzenia. Nieprawidłowe kąty czy krzywe siedzenie może nastręczyć nam wielu problemów z kręgosłupem. Dlatego wybierając fotel, upewnij się, że jest on odpowiednio wyprofilowany. Co to oznacza? Kształt siedziska powinien być ergonomiczny, czyli przypominający naturalne zakrzywienia kręgosłupa. Na dole powinno znajdować się delikatne wybrzuszenie, do wsparcia odcinka lędźwiowego, natomiast góra krzesła powinna zapewnić odpowiednie podparcie dla reszty pleców.

Jaki materiał obicia wybrać?

Zależnie od twoich potrzeb, możesz zdecydować się na różne materiały. Może wybierzesz klasyczne i proste siedzisko z tworzywa sztucznego? Wygodniejsze zapewne będą krzesła obrotowe z wypełnieniem i miękkim, przyjemnym w dotyku obiciem. Jeśli zależy ci na zachowaniu klasycznego designu, możesz postawić na krzesło obrotowe z obiciem z ekoskóry. Warto pamiętać też o tym, że przy biurku często zdarza nam się pić kawę czy zjadać różne przekąski w trakcie pracy, dlatego tkanina plamoodporna i łatwa w czyszczeniu będzie tutaj na wagę złota!

Dodatkowe funkcjonalności

Jednym z dodatkowych udogodnień, jakie może posiadać krzesło obrotowe, są podłokietniki. Decydując się na taki model należy się jednak upewnić, że znajdują się one na odpowiedniej wysokości i będą odpowiadały użytkownikowi krzesła. Dodatkowo, warto wysokość podłokietników zestawić z wysokością biurka, żeby sprawdzić, czy będzie się dało wsunąć krzesło pod blat.

Jeśli nie masz potrzeby posiadania krzesła na kółkach, możesz też wybrać krzesło obrotowe na stabilnym stelażu. Inną ważną kwestią jest też regulacja wysokości. Niezależnie od tego, czy szukasz krzesła obrotowego dla swojego dziecka, czy dla siebie, regulacja wysokości krzesła z pewnością się przyda. Ta funkcja stwarza warunki do jeszcze lepszego dostosowania krzesła do naszych preferencji, dzięki czemu zwiększa się komfort jego użytkowania.

Art. sponsorowany

Rozdomowiona Joanna Brzykcy

Asia Brzykcy

Z wykształcenia dziennikarka, na co dzień redaktorka i specjalistka od content marketingu. Dom to moje główne centrum dowodzenia. To tu pracuję, piszę, gotuję i tworzę obrazy z chrobotka reniferowego. Spełniam też kreatywne aranżacyjne pomysły. Wciąż szukam sposobów na to, jak efektywniej zaplanować przestrzeń i zorganizować życie domowe. Dom to też moja przytulna oaza bezpieczeństwa, w której lubię z kubkiem kawy obejrzeć dobry serial oraz karmić moich bliskich. Kiedy już wyjdę ze swoich czterech ścian, uwielbiam zwiedzać duże europejskie miasta. Najchętniej jedząc lokalne jedzenie, obserwując mieszkańców i zbierając inspiracje wnętrzarskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pssst! Jeszcze więcej przepisów, pomysłów na dania oraz ich urozmaicenia znajdziesz w e-booku „Dobre, bo domowe”. Sprawdź!