Magiczna gąbka – sposób na trudne zabrudzenia

Magiczna Gąbka to bardzo przydatna rzecz w domu, którą odkryłam zupełnie przypadkiem, kiedy chciałam wyczyścić ścianę z plamami w kuchni, bez konieczności jej odmalowania. Okazało się, że w szybki i łatwy sposób może wyczyścić nawet najtrudniejsze zabrudzenia w różnych miejscach. Od jakiegoś czasu magiczną gąbkę stosuję jako cudo, które poradzi sobie wszędzie tam, gdzie środki do czyszczenia dały ciała.

Jak działa magiczna gąbka?

Magiczna gąbka działa wtedy, kiedy zmoczy się ją lekko wodą i potrze zabrudzoną powierzchnię. Nie trzeba stosować żadnych dodatkowych płynów i środków do czyszczenia. Podczas przecierania powierzchni, jej struktura się ściera, w ten sposób zużywa się z biegiem czasu i zmniejsza swoją objętość. Kupuję ją najczęściej w Rossmannie i opakowanie (2szt.) kosztuje ok. 8zł.

Do czego służy i gdzie się sprawdzi?

Przede wszystkim, magiczna gąbka nadaje się do trudnych zabrudzeń, np. osadu, który znajduje się w zlewie. Pomimo stosowania środków czyszczących i dokładnego szorowania mojego zlewu, został brązowy osad, z którym żadna szczotka sobie nie poradziła. Wystarczyło dosłownie kilkanaście sekund ze zwilżoną magiczną gąbką, a zlew lśni jak nowy. Zobaczcie sami:

Czyszczenie zlewu magiczną gąbką
Czyszczenie zlewu w kuchni

Magiczna gąbka sprawdzi się też przy myciu osadu na umywalkach, prysznicach, a nawet kubkach.

Czyszczenie ściany magiczną gąbką

Najpopularniejszym zastosowaniem magicznej gąbki jest czyszczenie ścian z brudu. Ja korzystam z niej raz na jakiś czas, lekko szorując białą ścianę, którą mam w kuchni tuż przy blacie. Jest narażona na plamy, także te tłuste, które później zasychają i wyglądają nieestetycznie, szczególnie, że kuchnia w moim mieszkaniu jest otwarta, a ściana rzuca się w oczy od razu po wejściu. Do tej pory magiczna gąbka radziła sobie za każdym razem, dając wrażenie na nowo odmalowanej ściany.

Bądź na bieżąco! Jeszcze więcej porad znajdziesz na fanpage’u Rozdomowionej!

Czyszczenie ściany magiczną gąbką
Czyszczenie ściany


Ważne!

Ze ścianami jednak trzeba uważać. Najlepiej sprawdzić na małej powierzchni jak będzie ona wyglądać po zastosowaniu magicznej gąbki. Dlaczego? Ściana może być cała bardzo brudna i zakurzona, dlatego wyczyszczenie jednego fragmentu sprawi, że będzie się on odznaczał.

Magiczna gąbka świetnie sprawdzi się do usuwania plam ze ścian, a także rysunków kredką i brudnych pozostałości po przystawionym meblu. Nie należy jednak trzeć mocno ściany, aby nie przesadzić i nie zetrzeć farby. Stosuję ją także do usunięcia plam ze skórzanych foteli i kanapy. Poradzi sobie z czyszczeniem plastiku, fug, płytek, blatów, stołów i mebli. Dotyczy to szczególnie trudnych do usunięcia plam i osadu, a także miejsc tłustych i przypalonych.

Rozdomowiona Joanna Brzykcy

Asia Brzykcy

Z wykształcenia dziennikarka, na co dzień redaktorka i specjalistka od content marketingu. Dom to moje główne centrum dowodzenia. To tu pracuję, piszę, gotuję i tworzę obrazy z chrobotka reniferowego. Spełniam też kreatywne aranżacyjne pomysły. Wciąż szukam sposobów na to, jak efektywniej zaplanować przestrzeń i zorganizować życie domowe. Dom to też moja przytulna oaza bezpieczeństwa, w której lubię z kubkiem kawy obejrzeć dobry serial oraz karmić moich bliskich. Kiedy już wyjdę ze swoich czterech ścian, uwielbiam zwiedzać duże europejskie miasta. Najchętniej jedząc lokalne jedzenie, obserwując mieszkańców i zbierając inspiracje wnętrzarskie.

3 odpowiedzi

  1. no fajnie, Asia, fajnie. Może mnie zmobilizujesz do.. czegokolwiek ;-)
    Nie czepiaj się „formatu”- jest git

      1. staraj się, ja się też postaram. (szukam naprawdę skutecznej metody na kabinę prysznicową)
        Nie przeceniałabym strony funkcjonalno-estetycznej bloga. Myślę, że w tym przypadku najważniejsze mocne ( w sensie unikalne) treści. I prawda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pssst! Jeszcze więcej przepisów, pomysłów na dania oraz ich urozmaicenia znajdziesz w e-booku „Dobre, bo domowe”. Sprawdź!