Na co zwrócić uwagę przy wyborze krzesła biurowego?

Długotrwałe siedzenie na nieergonomicznym krześle biurowym może przyczynić się do wystąpienia bólów kręgosłupa, stawów oraz mięśni, co w konsekwencji powoduje spadek efektywności pracownika oraz znaczne pogorszenie samopoczucia. Z tego względu wyborowi fotela biurowego należy poświęcić odpowiednio dużo czasu, aby był to mebel, który posłuży przez kilka lat. Na co zwrócić uwagę przy wyborze krzesła biurowego? Szereg porad i wskazówek prezentujemy w poniższym poradniku.

Źródło: envato.com

Decyzja o zakupie krzesła biurowego – dlaczego jest tak istotna?

Decyzja o tym, jaki fotel biurowy zdecydujemy się kupić, jest niezwykle istotna. Jest to uwarunkowane oczywiście tym, iż wpływa to w ogromnym stopniu na naszą wygodę, samopoczucie a w konsekwencji także na motywację do wykonywania zawodowych obowiązków.

Najlepsze krzesła biurowe to takie, w których zastosowano rozwiązania ergonomiczne. Jest to szczególnie istotne w biurze, ponieważ to tam przebywamy w pozycji siedzącej nawet przez kilkanaście godzin dziennie. Jeśli będziemy siedzieć na nieodpowiednim krześle przez tak długi czas, może dojść do pojawienia się bóli kręgosłupa, spinania mięśni a nawet problemów z krążeniem lub oddychaniem. Jeśli zależy nam na własnym bezpieczeństwie oraz dobrym samopoczuciu, pamiętajmy, że zakup fotela biurowego to naprawdę istotna sprawa. Ergonomiczne fotele biurowe są dostępne np. na https://geret.pl/pl/c/Fotele-biurowe/4.

Właściwie dobrany fotel biurowy uchroni nas przed zwyrodnieniami kręgosłupa, poprawi efektywność oraz poprawi ogólne samopoczucie. Przed wybraniem jakiegokolwiek krzesła biurowego warto zwrócić uwagę na szereg aspektów.

Źródło: envato.com

Na co warto zwracać uwagę przy wyborze krzesła biurowego?

Podczas wybierania dobrego krzesła biurowego należy szczególną uwagę zwracać na to, czy jest ono ergonomiczne. Polega to na tym, iż jest ono wyposażone w szereg funkcjonalności zapewniających prawidłową postawę, co chroni nas przed różnego rodzaju dolegliwościami. Mowa tutaj na przykład o możliwości regulacji wysokości siedziska, nachylenia oparcia a także o regulowanych podłokietnikach. Dzięki temu krzesło można dostosować do potrzeb konkretnego użytkownika, dlatego ryzyko występowania bólu pleców jest znacznie ograniczone.

Krzesło powinno mieć też optymalne podparcie dla pleców zachowujące naturalne krzywizny kręgosłupa. Bardzo istotne jest też to, by siedzisko było właściwie wyprofilowane oraz było wystarczająco szerokie i głębokie.

Zakup krzesła ergonomicznego to absolutny priorytet w pracy. Taki mebel poprawia samopoczucie oraz zapewnia wysoki komfort, co w bezpośredni sposób przekłada się na wydajność i efektywność pracownika. Nie ma się co dziwić – pracownik, który z powodu źle dobranego krzesła zmaga się z bólem kręgosłupa, nie jest w stanie właściwie realizować powierzonych mu zadań.

Źródło: envato.com

Krzesła gamingowe – dlaczego nie warto?

Wielu zapalonych graczy decyduje się na zakup tzw. krzeseł gamingowych, które przyciągają uwagę ciekawym designem. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, iż tego typu krzesła zazwyczaj nie posiadają rozwiązań ergonomicznych oraz są produkowane z tworzyw niskiej jakości. Znacznie lepiej jest postawić na klasyczny fotel biurowy, ponieważ wówczas mamy pewność, iż rzeczywiście zapewni on nam wygodne oparcie dla kręgosłupa.

Zachęcamy, by sprawdzić, jakie ergonomiczne krzesła biurowe ma w swojej ofercie renomowana firma Geret – wystarczy wejść na https://geret.pl/pl/c/Krzesla-biurowe/16.

Art. sponsorowany

Spodobało się? Podziel się z innymi:
  
  
    
Dom to moje główne centrum dowodzenia! Tutaj pracuję w content marketingu, tworzę obrazy z chrobotka reniferowego, gotuję, oglądam seriale oraz spełniam kreatywne aranżacyjne pomysły. Kiedy już wyjdę ze swoich czterech ścian uwielbiam zwiedzać duże europejskie miasta. Najchętniej jedząc lokalne jedzenie i obserwując mieszkańców. Skąd pomysł na Rozdomowioną? Gdy miałam 18 lat zamieszkałam sama i od tamtej pory wyrobiłam sobie wiele organizacyjnych nawyków. Mam nadzieję, że je wykorzystasz, aby przyjemniej i sprawniej dbać o dom!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top