Projekt DOM moimi oczami – Aleksandra Wieczorek i Ewa Megger

Dla jednych dom to pięknie urządzone pomieszczenia, romantyczne oświetlenie i cztery ściany, w których w końcu można odpocząć. Dla innych to miejsce, w którym powstają najpiękniejsze wspomnienia. Uśmiechy. Uniesienia. Jedni domem nazywają tylko to pierwsze gniazdko, w którym dorastali razem z całą rodziną, inni ten, w którym żyją na co dzień czy to w urokliwym Krakowie, czy w górskiej wiosce albo zatłoczonej Warszawie. Właśnie dlatego stworzyłam projekt DOM moimi oczami, w którym kobiety będą na zasadzie skojarzeń opowiadać swoje historie. Dziś pierwsze z nich.

Co to za projekt?

Projekt DOM moimi oczami powstał z czystej ciekawości. Każda z nas inaczej definiuje te jakże znaczące trzy litery. Jak postrzegasz swój dom? Z jakim zapachem Ci się kojarzy? Gdzie lubisz najbardziej spędzać czas? Na te i inne pytania odpowiadać będą niezwykle kreatywne panie, w tym także znane blogerki. Jestem pewna, że zaskoczą Cię historiami, które mają do opowiedzenia. Jednak na rozgrzewkę, przedstawię dwie bardzo istotne kobiety w moim życiu – moją siostrę i bratową. Zapraszam!

Aleksandra Wieczorek

Wykształcona nauczycielka, moja ukochana siostra i przyjaciółka, przykładna żona i nieźle zorganizowana mama ośmioletniego Tomka. Uwielbia porządek, czysty dom i dobrą kuchnię. O życiu wie więcej niż niejedna perfekcyjna pani domu.

moja siostra

Dom traktuję jak oazę bezpieczeństwa i spokoju.

Zapach, który kojarzy mi się z domem to zapach niedzielnego obiadu i perfum mamy i taty każdego ranka.

Moje ulubione pomieszczenie w domu to oczywiście duży pokój z ukochanym żółtym fotelem.

Najchętniej spędzam czas w domu z mężem i synem oglądając filmy w telewizji (ostatnio z Netflix’a) lub sama z książką.

Kiedy byłam dzieckiem dom był dla mnie schronieniem.

Teraz jako dorosła kobieta, mogę powiedzieć, że dom to bezpieczne i wygodne miejsce, w którym z przyjemnością spędzam dużą część życia i przyjmuję gości.

Dla mnie obowiązki domowe to codziennie obiad na stole, zakupy, sprzątanie mieszkania, pranie i prasowanie, odrabianie lekcji z synem (co lubię najmniej).

Myślę, że za 10 lat nic się zmieni, poza PESELem :)

Mówię DOM – myślę RODZINA.

Ewa Megger

Od kilku lat szczęśliwa żona mojego brata, a także mama małej Ulki. Miłośniczka dalekich podróży, książek oraz małych przyjemności. Na co dzień prowadzi salon piękności Fabryka Piękna Bydgoszcz, w którym kobiety (i nie tylko!) mogą skorzystać z depilacji laserowej, zabiegów na twarz i ciało, a także fryzjerskiej metamorfozy.

moja bratowa

Dom traktuję jak moje miejsce na ziemi.

Zapach, który kojarzy mi się z domem to perfumy męża.

Moje ulubione pomieszczenie w domu to oczywiście sypialnia.

Najchętniej spędzam czas w domu odpoczywając z rodziną.

Kiedy byłam dzieckiem dom był dla mnie miejscem do którego trzeba wrócić.

Teraz jako dorosła kobieta, mogę powiedzieć, że dom tworzą ludzie. Jest dla mnie miejscem do którego chcę i potrzebuję wrócić.

Dla mnie obowiązki domowe to przyjemność, na którą mam za mało czasu.

Myślę, że za 10 lat będę miała więcej czasu aby dbać o dom.

Mówię DOM – myślę rodzina, komfort, bezpieczeństwo.

Projekt DOM moimi oczami uważam za otwarty! Może chcesz dołączyć? Już za tydzień kolejna historia, tym razem będzie to Pani Miniaturowa. 

Rozdomowiona Joanna Brzykcy

Asia Brzykcy

Z wykształcenia dziennikarka, na co dzień redaktorka i specjalistka od content marketingu. Dom to moje główne centrum dowodzenia. To tu pracuję, piszę, gotuję i tworzę obrazy z chrobotka reniferowego. Spełniam też kreatywne aranżacyjne pomysły. Wciąż szukam sposobów na to, jak efektywniej zaplanować przestrzeń i zorganizować życie domowe. Dom to też moja przytulna oaza bezpieczeństwa, w której lubię z kubkiem kawy obejrzeć dobry serial oraz karmić moich bliskich. Kiedy już wyjdę ze swoich czterech ścian, uwielbiam zwiedzać duże europejskie miasta. Najchętniej jedząc lokalne jedzenie, obserwując mieszkańców i zbierając inspiracje wnętrzarskie.

7 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pssst! Jeszcze więcej przepisów, pomysłów na dania oraz ich urozmaicenia znajdziesz w e-booku „Dobre, bo domowe”. Sprawdź!