Przygotuj dom na święta, wybierając dekoracje świąteczne

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Przeżywamy je nie tylko duchowo, ale też dbamy o estetykę. Dlatego właśnie wieszamy i ustawiamy dekoracje świąteczne. Jednak ich wybór nie zawsze jest prosty. W sklepach znajdziemy produkty w wielu odsłonach. Jak dopasować świąteczne dekoracje, żeby stworzyć niepowtarzalną atmosferę, zachować tradycje i połączyć to z nowoczesnością?

Najpopularniejsze dekoracje świąteczne na Boże Narodzenie

Aby stworzyć świąteczny klimat, dobrze jest wybrać tradycyjne dekoracje świąteczne. Najważniejszym symbolem Bożego Narodzenia jest oczywiście choinka. W każdym domu, a także w przestrzeni publicznej w grudniu można zobaczyć to drzewko. Choinki są po to, aby upiększać wnętrza, ale nie tylko. To pod nimi najczęściej znajdziemy prezent świąteczny. Ale przecież nie stoi ona pusta. Niezależnie, czy postawimy na choinkę żywą czy sztuczną, potrzebne będą jeszcze ozdoby choinkowe. Te najpopularniejsze to:

  • lampki,
  • łańcuchy (kupione lub zrobione z papieru),
  • bombki.

Na choince można też powiesić słodycze, figurki aniołków i zawieszki z reniferami, bałwankiem czy Mikołajem. To wszystko kojarzy się ze świętami i tworzy niepowtarzalny klimat. Efekt można jeszcze zwiększyć, wybierając choinki sztuczne ośnieżone. Te drzewka wyjątkowo wpisują się w zimową aurę Bożego Narodzenia.

Jak przystroić dom?

Choinki to niejedyny symbol świąt, jaki znajdzie się w domach. Wiele osób wiesza świecące girlandy na drzwiach wejściowych i stawia figurki i stroiki w całym wnętrzu. Girlandę można powiesić też w oknie, choć tam królują witraże.

Często spotkać można też ozdoby świąteczne w ogrodzie. Są to świąteczne skrzaty, kolorowe lampiony, a drzewka na podwórku stają się pełne bombek. Aby dom wyglądał pięknie przez cały dzień, warto zadbać o świąteczne oświetlenie.

Ustawiamy stół na święta Bożego Narodzenia

Czas świąt to moment, kiedy zasiadamy w gronie rodziny przy wspólnym stole. Ten wyjątkowy czas powinien być przede wszystkim przepełniony miłością, jednak większość z nas nie wyobraża sobie świąt bez udekorowania domu. Ozdób nie może zabraknąć też na wigilijnym stole, tuż obok 12 potraw. Najpopularniejszy jest w tym przypadku stroik, wewnątrz którego można ustawić świece, które tworzą wyjątkową atmosferę podczas wieczerzy.

Dekoracje bożonarodzeniowe to też przedmioty użyteczne, takie jak specjalne miseczki na przygotowane w kuchni jedzenie, talerze i sztućce oraz serwetki z motywami świątecznymi. Dzięki tym elementom wigilijny stół jest jeszcze bardziej wyjątkowy.

Wybór dekoracji świątecznych

Sam wybór rodzaju ozdób świątecznych to nie wszystko. Bombki, girlandy, poszewki i inne przedmioty z motywem świątecznym dają szeroki wybór. Mają różne nadruki i występują w wielu wariantach kolorystycznych. Jak zatem znaleźć najpiękniejsze dekoracje świąteczne?

Możemy jeździć od sklepu do sklepu i szukać tych jedynych, niepowtarzalnych dodatków bożonarodzeniowych. Szybciej jednak znajdziemy je w sklepie internetowym. Łatwo porównamy wiele ofert, znajdziemy najlepszą cenę, a w jednym miejscu możemy kupić wszystko: choinki, ozdoby bożonarodzeniowe, a także prezenty dla domowników i gości.

Choć możemy ustroić dom dowolnie, to najpopularniejsze i najbardziej kojarzące się ze świętami są dekoracje czerwone i złote. To klasyczne kolory, które mogą pojawić się na ozdobach w nowoczesnym stylu. Każdy znajdzie wśród nich idealne do swojego wnętrza.

Stwórz niezapomniane święta

Może się wydawać, że dla wielu osób (szczególnie dzieci) najważniejsze w świętach są upominki. Jednak wspólne dekorowanie domu daje domownikom wiele zabawy i szansę na spędzenie czasu razem. Aby tegoroczne święta były naprawdę wyjątkowe, kupcie lub zróbcie samemu nowe ozdoby, które będą szczególnie cieszyć oko.

Art. sponsorowany

Rozdomowiona Joanna Brzykcy

Asia Brzykcy

Z wykształcenia dziennikarka, na co dzień redaktorka i specjalistka od content marketingu. Dom to moje główne centrum dowodzenia. To tu pracuję, piszę, gotuję i tworzę obrazy z chrobotka reniferowego. Spełniam też kreatywne aranżacyjne pomysły. Wciąż szukam sposobów na to, jak efektywniej zaplanować przestrzeń i zorganizować życie domowe. Dom to też moja przytulna oaza bezpieczeństwa, w której lubię z kubkiem kawy obejrzeć dobry serial oraz karmić moich bliskich. Kiedy już wyjdę ze swoich czterech ścian, uwielbiam zwiedzać duże europejskie miasta. Najchętniej jedząc lokalne jedzenie, obserwując mieszkańców i zbierając inspiracje wnętrzarskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pssst! Jeszcze więcej przepisów, pomysłów na dania oraz ich urozmaicenia znajdziesz w e-booku „Dobre, bo domowe”. Sprawdź!