Stelaż do miski WC a design łazienki – jak połączyć wysoką higienę i nowoczesne wykończenie?

Stelaż podtynkowy to rozwiązanie, które umożliwia montaż miski WC podwieszanej w taki sposób, by zminimalizować liczbę widocznych elementów toalety. Ukrycie zbiornika oraz przyłączy pod zabudową poprawia estetykę pomieszczenia, dając większą swobodę projektowania łazienki – zarówno pod względem wizualnym, jak i funkcjonalnym. Jeśli dodamy do tego szeroki asortyment misek WC oraz przycisków spłukujących, które można dopasować do niemal każdego pomysłu na wnętrze, otrzymujemy toaletę na miarę naszych potrzeb.

Dowolność w zakresie projektowania wnętrza łazienki to jednak niejedyny plus, który wnosi do tego pomieszczenia stelaż podtynkowy. Równie istotnym aspektem jest tutaj higiena. Mniej widocznych elementów montażowych to mniej zakamarków, w których mogą gromadzić się zanieczyszczenia, bakterie i grzyby. Sprzątanie staje się po prostu łatwiejsze. Jeśli do tego zdecydujesz się na montaż miski WC Roca z powłoką Supraglaze®, wprowadzisz swoją łazienkę na nowy poziom czystości.

Źródło: Roca

Stelaż podtynkowy DUPLO ONE – jakość i funkcjonalność

Dobrym przykładem funkcjonalnych stelaży podtynkowych jest kolekcja DUPLO ONE z oferty Roca. Jest to rozwiązanie przeznaczone do montażu dowolnej miski podwieszanej marki Roca pod zabudową lekką. Flagowy model DUPLO ONE przeznaczony jest do misek bez funkcji mycia. Jeśli konstrukcja ściany nie utrzyma ciężaru miski, systemu spłukującego i użytkownika – należy wykorzystać stelaż DUPLO ONE WOLNOSTOJĄCY. Dla toalet myjących typu Inspira In-Wash firma Roca przygotowała dedykowany stelaż z dodatkowym wyprowadzeniem wody – DUPLO WC ONE SMART. Każdy z nich został wyposażony w zbiornik z mechanizmem dwudzielnego spłukiwania, umożliwiający wybór jednej z trzech opcji spłukiwania: 6/3l, 4,5/3l, 4/2l. To prosty sposób na oszczędzanie wody – dbałość o środowisko i własny portfel w jednym.

Decydując się na modele DUPLO ONE oraz DUPLO WC ONE SMART zaoszczędzisz sporo miejsca. Minimalna głębokość zabudowy przy instalacji kolanka do odpływu pionowego to 120 mm. Możliwa jest także zabudowa ultrapłaska – 80 mm – przy częściowym wpuszczeniu rury odpływowej w ścianę. Mniejsza przestrzeń zajęta przez toaletę to więcej miejsca, które możesz zagospodarować według własnego pomysłu.

Istotną cechą systemów podtynkowych DUPLO ONE jest szybka i łatwa instalacja. W opakowaniu znajdziesz kompletny zestaw montażowy oraz dokładną instrukcję. Przyciski zostały wyposażone w kody QR będące odnośnikami do instrukcji instalacji i materiałów wideo ułatwiających montaż. Marka Roca jest pewna wysokiej jakości swoich produktów, na co dowodem jest długa gwarancja – 10 lat na ramę stelaża i zbiornik oraz 5 lat na mechanizmy w zbiorniku.

Źródło: Roca

Supraglaze® – higiena przede wszystkim

Jeżeli zależy Ci na wysokim poziomie czystości w łazience – koniecznie sprawdź ofertę misek WC z powłoką Supraglaze®. Znajdziesz je w kilku kolekcjach:

  • Ona,
  • Gap,
  • Inspira,
  • Beyond,
  • Meridian,

dzięki czemu masz możliwość wyboru kształtu i stylistyki miski WC pasujących do Twojego pomysłu na wnętrze.

Źródło: Roca

Supraglaze® to innowacyjna powłoka nakładana jako dodatkowa warstwa na ceramikę, ułatwiająca utrzymanie czystości. Powstała w ten sposób gładka powierzchnia zapobiega osadzaniu się kamienia i zanieczyszczeń, dzięki czemu ogranicza rozwój bakterii. Właściwości hydrofilowe Supraglaze® powodują, że woda doskonale rozpływa się po powierzchni miski, co przekłada się na wydajniejsze spłukiwanie. Ponadto ułatwiają rozprowadzanie środków czystości, co przyspiesza sprzątanie i istotnie zmniejsza ich zużycie. Ważną cechą powłoki Supraglaze® jest jej trwałość – dzięki niej ceramika pozostanie w świetnym stanie przez lata.

Przycisk spłukujący – element, o którym nie można zapomnieć!

Miska WC to nie jedyny widoczny element systemu toalety do zabudowy. Ważnym komponentem funkcjonalnym jest przycisk spłukujący. Z jednej strony powinien być możliwie jak najprostszy w obsłudze, z drugiej jednak, co jest szczególnie ważne dla estetów, nie może zaburzać kompozycji wizualnej łazienki. Dlatego też marka Roca przygotowała szeroki wybór przycisków, pasujących do różnych pomysłów na wnętrze. Dla miłośników prostych rozwiązań i kształtów ciekawą propozycją będą przyciski PL7 ONE. Dostępna jest wersja matowa biała lub czarna, a także wersja z obudową pokrytą szkłem akrylowym i matowymi klawiszami – również biała lub czarna. Szerszy wybór wykończeń (matowych, z połyskiem) oraz kolorów znaleźć można w ramach modelu PL10 ONE z okrągłymi klawiszami.

Model PL10 występuje również w wariancie PL10-E – elektronicznym. Umożliwia on uruchamianie spłukiwania automatycznie, bezdotykowo. W przypadku braku zasilania, dostępny jest standardowy klawisz. Zastosowanie wersji elektronicznej to dodatkowy sposób na podniesienie poziomu higieny w łazience, a także ciekawy designerski dodatek. Budując zestaw stelaż podtynkowy z miską Supraglaze® oraz przyciskiem elektronicznym możesz więc stworzyć komfortową toaletę dopasowaną do Twoich potrzeb, która będzie cechować się bardzo wysokim poziomem higieny. Co ważne, nie będzie również wymagać żmudnego sprzątania!

Art. sponsorowany we współpracy z marką Roca

Rozdomowiona Joanna Brzykcy

Asia Brzykcy

Z wykształcenia dziennikarka, na co dzień redaktorka i specjalistka od content marketingu. Dom to moje główne centrum dowodzenia. To tu pracuję, piszę, gotuję i tworzę obrazy z chrobotka reniferowego. Spełniam też kreatywne aranżacyjne pomysły. Wciąż szukam sposobów na to, jak efektywniej zaplanować przestrzeń i zorganizować życie domowe. Dom to też moja przytulna oaza bezpieczeństwa, w której lubię z kubkiem kawy obejrzeć dobry serial oraz karmić moich bliskich. Kiedy już wyjdę ze swoich czterech ścian, uwielbiam zwiedzać duże europejskie miasta. Najchętniej jedząc lokalne jedzenie, obserwując mieszkańców i zbierając inspiracje wnętrzarskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pssst! Jeszcze więcej przepisów, pomysłów na dania oraz ich urozmaicenia znajdziesz w e-booku „Dobre, bo domowe”. Sprawdź!