Wiosenne porządki w łazience + lista zadań do druku

Dziś już ostatnia lista zadań na wiosenne porządki w łazience. Dom powoli się przejaśnia? Gotowy na słoneczne promienie? Mój zdecydowanie tak, jeszcze zostało kilka drobiazgów zaplanowanych na piątek i sobotę. No to do dzieła.

Wiosenne porządki – cztery pomieszczenia w cztery tygodnie

Czas się zabrać za ostatnią prostą do uporządkowanego i czystego domu! To ostatni tydzień wiosennych porządków u Rozdomowionej. Mam nadzieję, że takie oczyszczanie przestrzeni dzięki wpisom i listom zadań okazało się sprawne i zorganizowane. Oczywiście możesz dołączyć do sprzątania w każdym momencie, nadrabiając poprzednie wpisy:

> Wiosenne porządki w sypialni

> Wiosenne porządki w salonie

> Wiosenne porządki w kuchni

Sprzątanie łazienki – od czego zacząć?

Ostatnim pomieszczeniem jest łazienka. Warto oczyścić nie tylko przestrzeń, ale także zrobić porządek w kosmetykach. Jak to zrobić? Już niedługo przedstawię krótki poradnik. A teraz do pracy!

Wypierz dywanik

Zaczyna się niewinnie, prawda? :)

Wyczyść kratki wentylacyjne
Wyczyść oświetlenie

Szczególnie zwróć uwagę na klosz (u mnie czyszczony zdecydowanie za rzadko) i lampki nad lustrem.

Umyj płytki i fugi

Możesz skorzystać z gotowych środków, które są dostępne w sklepach, ale możesz też zrobić to domowym sposobem. Jak wyczyścić fugi? Wystarczy, że zrobisz papkę z sody oczyszczonej, połączonej z wodą i nałożysz na fugi. Odczekaj chwilę, a potem wyczyść gąbką.

Zrób porządek z pralką

Wyjmij szufladę i wyczyść pralkę wewnątrz. Ja co dwa-trzy tygodnie korzystam z środków do mycia pralek – wlewam go i wstawiam pranie na 60 stopni. Następnie umyj dokładnie gumę i przejdź do zewnętrznej części pralki. Miejsca pomiędzy przyciskami, możesz dokładniej wyczyścić patyczkami higienicznymi.

Wyczyść kaloryfer
Zrób porządek w kosmetykach

O tym jak zrobić to sprawnie – już niedługo u Rozdomowionej!

Wyczyść wannę/prysznic

Właściwie banalne, robimy to dość często, prawda?

Wyczyść umywalkę
Umyj toaletę

Zawsze stosuj metodę od zewnątrz do wewnątrz – w ten sposób nie przeniesiesz bakterii.

Wyczyść kosz na pranie

On też potrzebuje odświeżenia!

Wyczyść dozownik na mydło i kubek na szczoteczki

… dokładnie :)

Wyczyść lustro
Umyj podłogę
Wymień ręczniki

Świeże, pachnące, czyste – idealne zwieńczenie pracy w łazience.

Lista zadań do druku

Pobierz i wydrukuj listę zadań, a Twoje porządki będą na bieżąco kontrolowane. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i będziesz widzieć postęp prac :)

Pobierz listę

wiosenne porządki w łazience - lista zadań do druku

No to za 7 dni ogłoszę koniec wiosennych porządków! Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam Ci się zabrać do pracy. Jak efekty?

Rozdomowiona Joanna Brzykcy

Asia Brzykcy

Z wykształcenia dziennikarka, na co dzień redaktorka i specjalistka od content marketingu. Dom to moje główne centrum dowodzenia. To tu pracuję, piszę, gotuję i tworzę obrazy z chrobotka reniferowego. Spełniam też kreatywne aranżacyjne pomysły. Wciąż szukam sposobów na to, jak efektywniej zaplanować przestrzeń i zorganizować życie domowe. Dom to też moja przytulna oaza bezpieczeństwa, w której lubię z kubkiem kawy obejrzeć dobry serial oraz karmić moich bliskich. Kiedy już wyjdę ze swoich czterech ścian, uwielbiam zwiedzać duże europejskie miasta. Najchętniej jedząc lokalne jedzenie, obserwując mieszkańców i zbierając inspiracje wnętrzarskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pssst! Jeszcze więcej przepisów, pomysłów na dania oraz ich urozmaicenia znajdziesz w e-booku „Dobre, bo domowe”. Sprawdź!