Wiosenne porządki – zaczynamy sprawne sprzątanie domu!

Zanim zaplanujesz urlop, będziesz spędzać więcej czasu poza domem ze względu na wysoką temperaturę i pełne słońce, zacznij wiosenne porządki w domu! To wyzwanie dla Ciebie i całej rodziny, które polega na sprzątaniu jednego pomieszczenia w tygodniu. Dołączasz?

Dlaczego warto zrobić wiosenne porządki w domu?

Warto zacząć wiosenne porządkowanie na początku marca, aby uporządkować przestrzeń, schować ciepłe koce i zimowe dekoracje, aby wprowadzić do wnętrza trochę więcej światła, słońca i radości. Nawet tak prosta (no dobra, trochę czasochłonna) czynność jak umycie okien może sprawić, że w domu pojawi się więcej światła, a tym samym, energii do działania. Ten czas warto też wykorzystać na wiosenne porządki w szafie, aby wyciągnąć nieco lżejsze ubrania.

Jaka jeszcze jest zaleta wiosennych porządków w domu? Jeśli w tym momencie oczyścisz przestrzeń i ją uporządkujesz, zaoszczędzisz masę czasu przed świętami wielkanocnymi. To zupełnie tak jak jesienią – wolę zacząć wielkie sprzątanie w październiku albo listopadzie, aby w grudniu móc spędzić czas z bliskimi. Polecam!

Wiosenne porządki – wyzwanie u Rozdomowionej

Najważniejsze w wiosennych porządkach jest zaplanowanie działań, konsekwencja i dobra energia. A tej nie będzie Ci brakować, jeśli zostaniesz ze mną na dłużej.

Weź udział w wyzwaniu Rozdomowionej, dzięki któremu dowiesz się jak sprawnie posprzątać salon, sypialnię, kuchnię i łazienkę. Oczywiście jeśli jesteś szczęśliwym rodzicem i chcesz dodatkowo ogarnąć pomieszczenie dla dziecka albo masz jeszcze do posprzątania kotłownię, pralnię czy piwnicę – zrób to w kolejnym tygodniu albo połącz dwa pomieszczenia w jednym.

Jak przeprowadzić wiosenne porządki? Lista zadań, którą przygotowałam na pewno Ci w tym pomoże. To konkretne zadania do wykonania, w dowolnej kolejności. Możesz je wydrukować i powiesić np. na tablicy korkowej albo w innym widocznym miejscu. Pamiętaj, aby do wiosennych porządków zaangażować wszystkich domowników zgodnie z ich możliwościami! To znacznie ułatwi Ci porządkowanie przestrzeni.

Chcesz zacząć wiosenne porządki? Lista zadań dostępna jest pod linkami:

Wiosenne porządki w domu – podsumowanie

Co ważne, nie zniechęcaj się. Jeśli nie wykonasz wszystkich zadań, dopasujesz je do swojego terminarza albo po prostu odpuścisz – nie jest to przecież koniec świata. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, jaki jest cel wiosennych porządków w domu. Czysta i uporządkowana przestrzeń sprzyja relaksowi, a także skupieniu.

W czasie trwania wyzwania wiosennych porządków u Rozdomowionej otrzymasz wiele trików, tipów i porad, które pomogą Ci ogarnąć przestrzeń.

Jeśli jeszcze nie polubiłaś fanpage’a Rozdomowionej, zrób to teraz! Czeka tam na Ciebie więcej porad.

Przykładowo, sprzątanie od góry do dołu jest o wiele skuteczniejsze. Wytarcie kurzu z żyrandola, potem z komody, a następnie odkurzanie podłogi ma większy sens niż odwrotna kolejność. W ten sposób zaoszczędzisz wiele czasu.

Rozdomowiona Joanna Brzykcy

Asia Brzykcy

Z wykształcenia dziennikarka, na co dzień redaktorka i specjalistka od content marketingu. Dom to moje główne centrum dowodzenia. To tu pracuję, piszę, gotuję i tworzę obrazy z chrobotka reniferowego. Spełniam też kreatywne aranżacyjne pomysły. Wciąż szukam sposobów na to, jak efektywniej zaplanować przestrzeń i zorganizować życie domowe. Dom to też moja przytulna oaza bezpieczeństwa, w której lubię z kubkiem kawy obejrzeć dobry serial oraz karmić moich bliskich. Kiedy już wyjdę ze swoich czterech ścian, uwielbiam zwiedzać duże europejskie miasta. Najchętniej jedząc lokalne jedzenie, obserwując mieszkańców i zbierając inspiracje wnętrzarskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pssst! Jeszcze więcej przepisów, pomysłów na dania oraz ich urozmaicenia znajdziesz w e-booku „Dobre, bo domowe”. Sprawdź!