6 zastosowań ręczników papierowych w kuchni

6 zastosowań ręczników papierowych w domu

Ręczniki papierowe to niezbędny element chyba w każdym domu i nie tylko, bo mój narzeczony nie wyobraża sobie dbania o szyby w samochodzie bez nich. Dziś przygotowałam zastosowania ręczników papierowych w kuchni, znalazłam ich aż 6!

Zastosowanie ręczników papierowych – wycieranie, przecieranie, polerowanie

Oczywiście ręczniki papierowe głównie sprawdzają się do przecierania mokrych miejsc, polerowania baterii przy zlewie czy też zawijania delikatnego szkła przy przeprowadzce. Znalazłam jednak kilka zastosowań ręczników papierowych, które nie są oczywiste, a znacznie ułatwiają funkcjonowanie w kuchni, w czystości oczywiście :)

Wchłanianie nadmiaru oleju

Chyba jako pierwsze zastosowanie ręczników papierowych po prostu muszę podać odsączanie z tłuszczu. Jeśli smażymy pączki na Tłusty Czwartek (mmm, zjadłabym sobie takie świeżutkie pączki…), placki ziemniaczane czy nawet mięso, warto najpierw je wyłożyć na ręcznik papierowy, a dopiero potem przystąpić do wielkiego szamania!

Smarowanie olejem naczyń żaroodpornych

Ja często korzystam z ręczników papierowych, jeśli chcę szybko wysmarować olejem naczynie żaroodporne. Zamiast wyciągać silikonowy pędzelek, brudzić go jednorazowo, wolę jednak te ręczniki. Jeden listek zdecydowanie wystarczy do rozprowadzenia oleju czy oliwy z oliwek.

smarowanie naczynia żaroodpornego

Przechowywanie owoców i warzyw w lodówce

Bez ręczników papierowych nie wyobrażam sobie też przechowywania warzyw czy owoców. Sałata w lodówce jest zawsze nimi otulona, to samo tyczy się też koperku, pietruszki czy szczypiorku w szufladzie. Po pierwsze – dłużej utrzymują świeżość, a po drugie – nie brudzą powierzchni, w lodówce jest po prostu estetycznie i czysto.

Wyłożenie górnych szafek

Górne szafki w kuchni warto wyłożyć pojedynczymi listkami ręcznika papierowego i to na nich będzie zbierał się kurz, czyli – mniej sprzątania w trakcie gruntownych porządków! Uważajcie tylko na przeciągi, bo jak dmuchnie wiatr to… będzie się działo.

Przekładanie naczyń

Ręczniki papierowe świetnie też sprawdzą się jako przekładka pomiędzy garnkami i patelniami. Dzięki temu nie będą się wzajemnie rysować i niszczyć.

Wyłożenie dna kosza na śmieci

Ostatnie zastosowanie ręczników papierowych, jakie jest totalnie niezbędne w mojej kuchni to oczywiście wyłożenie dwóch listków na dno kosza na śmieci. Dzięki temu, jeśli z worka coś cieknie, kapie albo po prostu spadnie – nie trzeba od razu szorować całego kosza.

To chyba na tyle, a Wy macie jakieś pomysły, żeby dorzucić do listy? :)


6 zastosowań ręczników papierowych


Spodobało się? Podziel się z innymi:
 •  
 •  
 •  
 •  
Piszę odkąd pamiętam. Na co dzień prowadzę firmę, w której zajmuję się treściami marketingowymi. Uwielbiam spędzać czas w domu, z kubkiem kawy i ulubionym serialem. Zamieszkałam sama w wieku 18 lat i od tamtego momentu wypracowałam sobie wiele nawyków, które pozwalają na proste i przyjemne prowadzenie domu. I dlatego powstała Rozdomowiona! W ramach relaksu zajmuję się też rękodziełem - tworzę obrazy z mchu, które możesz zobaczyć w moim sklepie.

1 komentarz

 1. Ania Mańkowa
  2018-05-23

  fajne pomysły, z koszem na śmieci na bank kradnę! :D

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top