12 książek na lato, które warto przeczytać na urlopie

12 książek na lato, które warto przeczytać na urlopie

Chcesz zabrać ze sobą książkę na urlop, ale nie wiesz, na jaki tytuł się zdecydować? Oto lista ciekawych tytułów!

Lustra, Agnieszka Lis

Książka, która została wydana w czerwcu, jest kolejną częścią serii “Czas na zmiany”. Piękna opowieść o relacjach, prawdziwym życiu, czyli losach grupy przyjaciół. Lustra Agnieszki Lis to idealna propozycja na lato, z którą można się pośmiać, a także wzruszyć. Pobudza wyobraźnię i dostarcza pozytywnych emocji.

Cichym słowem, Lidia Liszewska i Robert Kornacki

Pełna emocji, doświadczeń bohaterów i przeciwności losu, z którymi każdy z nas może się spotkać. Jacek i Edyta zajmują się swoim życiem, choć łączy ich wspólna przeszłość. Ich drogi ponownie się przecinają, jednak nikt z nich nie ma pewności, co stanie się, kiedy dawne uczucia dadzą o sobie ponownie znać. Cichym słowem Roberta Kornackiego i Lidii Liszewskiej zachęca swoją życiową mądrością i dojrzałością. To książka o prawdziwych relacjach, które nie zawsze są słodkie.

Dziewczyna, kobieta, inna – Bernardine Evaristo

Książka Dziewczyna, kobieta, inna to oryginalna powieść, pisana poetyckim językiem. Pierwsze, co rzuca się w oczy, to niespotykany styl. O czym jest ta publikacja? Przede wszystkim o różnych osobowościach, a konkretniej dwunastu bohaterach i ich problemach społecznych. Ta propozycja zmusza do refleksji, ale daje też odrobinę nadziei. Bohaterami są też osoby, które możemy spotkać na każdym kroku, w tym nauczycielki, gospodynie domowe czy sprzątaczki. 

Więcej serca niż rozumu, Klaudia Bianek

To jedna z powieści, którą powinien przeczytać każdy miłośnik New Adult. Mamy tu piękną opowieść o rodzącej się miłości, zauroczeniu, fascynacji dwójki bohaterów, Marty i Krystiana. Jak cienka jest granica pomiędzy miłością a nienawiścią? Jak można zmienić swoje nastawienie i podejście do życia, kiedy w grę wchodzą ekstremalne uczucia? Takie pytania towarzyszyć Ci będą podczas czytania Więcej serca niż rozumu Klaudii Bianek.

Poza dzień i poza czas, Agata Czykierda-Grabowska

To kolejna piękna opowieść o rodzącym się uczuciu, którego nikt z bohaterów się nie spodziewa. Antonia jest wrażliwą studentką weterynarii i miłośniczką zdjęć, a Daniel przeszedł już w życiu niejedną trudną sytuację. Ich losy się splatają, choć historia nie jest cukierkowa. Poza dzień i poza czas to bardzo ciekawa propozycja, którą przeczytasz jednym tchem.

Miasto głupców – Hanna Greń

Przejdźmy teraz do bardziej tajemniczych i intrygujących pozycji w letnim zestawieniu książek. Oto historia Magdaleny i Krzysztofa, którzy kupują piękny i wymarzony domek. Okazuje się, że marzenie szybko staje się największym problemem, lokalna społeczność odwraca się od nich, a wiele lat temu doszło w tym miejscu do morderstwa… Wyjaśnień poszukuje pani detektyw, która chce się dowiedzieć wszystkiego na temat rodzinnej tragedii sprzed lat. Miasto głupców to ciekawa propozycja na lato.

Idealna rodzina – Lisa Jewell

Główna bohaterka, Libby Jones, chce rozwikłać zagadkę z przeszłości, w której doszło do śmierci trojga dorosłych, znalezienia żywego niemowlęcia i zaginięcia czwórki nastolatków. Wszystko to ma związek z informacją o posiadłości, którą otrzymuje w spadku. Idealna rodzina Lisy Jewell to również opowieść o poszukiwaniu prawdy o swoich korzeniach, bo główna bohaterka wychowała się w rodzinie adopcyjnej. 

Afekt – Remigiusz Mróz

O tej książce koniecznie trzeba wspomnieć. Afekt Remigiusza Mroza to kolejna opowieść Joanny Chyłki, która ma bronić pedofila. Sprawa znów skupia na sobie uwagę mediów, a poza tym życie zawodowe i prywatne pani adwokat nie jest proste.

Przytulajka – Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Karolina Wilczyńska, Małgorzata Kalicińska

Na koniec ciekawe publikacje, które przeczytasz z wielką przyjemnością. Jedną z nich jest Przytulajka, ciepła opowieść o czworonożnych przyjaciołach, którzy mieszają w życiu swoich opiekunów. 

O pisaniu. Na chłodno – Remigiusz Mróz

Kim jest i co ma takiego w sobie, że przyciąga tłumy do czytania jego książek? O pisaniu. Na chłodno to propozycja dla fanów (i nie tylko) Remigiusza Mroza. Opisuje on swoją drogę do sukcesu i odsłania kilka tajemnic ze swojego życia.

Zrób ten zielnik – Łukasz Skop

A gdyby tak wykorzystać urlop na to, aby poznać bliżej dary natury? Z książki Zrób ten zielnik dowiesz się wszystkiego na temat roślin doniczkowych i dzikich, a także stworzysz własne miejsce i poczujesz, jak blisko jest natura.

[art. sponsorowany]

Jak dbać o skórę nie mając czasu? + plan pielęgnacji do pobrania

Jak dbać o skórę nie mając czasu? + plan pielęgnacji do pobrania

Codzienny pęd, mnóstwo rzeczy do zrobienia, zaległości z poprzedniego tygodnia… znacie to? Chyba każda z nas tak ma. Przy tym bardzo często zapominamy o sobie i wolimy poleżeć na kanapie, niż zadbać o swoją cerę czy całe ciało. O tym jak dbać o skórę  nie mając czasu rozmawiam dziś z Martą, kosmetologiem i autorką bloga Świadoma Pielęgnacja. Mam dla Was także prezent – plan pielęgnacji skóry do pobrania, na dole wpisu!

Savoir vivre w sieci, czyli grzeczność na Facebooku i nie tylko

Savoir vivre w sieci, czyli grzeczność na Facebooku i nie tylko

Żyjemy właściwie w dwóch światach, pierwszym takim totalnie realnym i drugim online. Smartfony zastępują nam rozmowy face to face, ale tak jak w życiu, istnieje również savoir vivre w sieci. Dobre wychowanie to nie tylko grzeczne odkładanie sztućców w restauracji. Kogo nie wypada zapraszać do znajomych na Facebooku? Czy ze wszystkimi w Internecie automatycznie jesteśmy na “Ty”? Spróbuję na te i inne wątpliwości odpowiedzieć.

Nie mówmy o miłości jak o papierku po cukierkach #DBAMboKOCHAM

Jako dziewczynka marzyłam o białej sukni, przystojnym mężu, domu z ogródkiem i dzieciach. Wtedy jeszcze nie wiedziałam wielu rzeczy: że zanim pojawi się biała suknia, pojawi się też wiele zakrętów, mąż nie tylko musi być koniecznie przystojny, ogródki to dla mnie źródło okropnego kataru przez alergię i że dzieci… to nie tylko owoc miłości, ale przede wszystkim życie, które Ty komuś dajesz. Dziś wpis w ramach projektu #DBAMboKOCHAM.

Scroll to top