Jak urozmaicić życie intymne? Te gadżety Wam to ułatwią!

Życie intymne można urozmaicać na każdym etapie związku, jednak podstawą tego jest komunikowanie swoich potrzeb, wzajemne zrozumienie i otwartość na nowości. Wtedy znacznie łatwiej poznać oczekiwania drugiej strony, nawet po latach znajomości. Dziś mam do przedstawienia kilka gadżetów, które świetnie sprawdzą się jako urozmaicenie seksu w małżeństwie, ale nie tylko. 

Życie intymne w domu – kilka słów na ten temat

Wiele ekspertów w dziedzinie seksuologii mówi o tym, że w pewnym momencie stałego związku dochodzi do obniżenia aktywności intymnej. Niektóre obowiązki stają się najważniejsze, do tego dochodzi stres czy… starzenie się, tak po prostu. Zanim zaczniesz eksperymentować bez zgody drugiej osoby, warto oczywiście poszukać źródła problemu i zacząć o tym rozmawiać. Kluczem do wzajemnego zrozumienia jest też zgoda z samym sobą i odpowiedzenie sobie na pytania: jaka bliskość w związku jest teraz potrzebna i co sprawia największą radość. 

Dom to oaza bezpieczeństwa i spokoju, dlatego to świetne miejsce na urozmaicenie seksu. Jeśli jedna i druga strona wyrażają na to pełną zgodę, można postawić na nowoczesne gadżety erotyczne, które w tym pomogą. Nie muszą być to skomplikowane czynności, często nawet drobny element dodający przyjemnych doznań może sprawić, że życie intymne nabierze nowych barw. 

Dlaczego warto postawić na wprowadzenie gadżetów erotycznych? Oto kilka korzyści:

  • poznanie nowych sposobów zaspokajania potrzeb drugiej osoby,
  • odkrywanie takich partii ciała, zarówno u siebie, jak i u partnera, które reagują na nowy bodziec,
  • podczas korzystania z gadżetów erotycznych można masować całe ciało i tym samym odprężyć się, zrelaksować i zadbać o bliskość,
  • pozwalają odzyskać wiarę w siebie.

Pomysły na urozmaicenie seksu nie muszą też wiązać się z penetracją. Może to być erotyczne pobudzanie zmysłów przez dotyk, głaskanie czy też zasłanianie oczu. Wystarczy uruchomić wyobraźnię, zacząć próbować, a przede wszystkim, otworzyć się na nowe propozycje na urozmaicenie seksu. 

Jak urozmaicić seks? Postaw na sprawdzone gadżety dla dwojga

Ciekawe sposoby na urozmaicenie seksu mogą skrywać się nawet w Twoim domu. Zimny lód, oliwka do masażu, piórko, opaska na oczy to tylko niektóre z gadżetów, które można wykorzystać do odkrywania nowych horyzontów. I to z korzyścią dla jednej, jak i drugiej strony. Warto od nich rozpocząć swoją przygodę z nowościami w sypialni, aby podkręcić atmosferę i sprawdzić, które nowe rodzaje dotyku są świetnym sposobem na urozmaicenie seksu.

Gadżety erotyczne, które są przeznaczone dla dwojga zainteresowanych, to także niewielkie stymulujące masażery czy też mini wibratory. Tak naprawdę można ich używać do całego ciała i zacząć pobudzać zmysły od delikatnego masażu karku, klatki piersiowej czy też innych partii. Tego typu gadżety mają różny kształt, dlatego każdy z nich nieco inaczej pobudza zmysły.

Aby dodać wyjątkowości erotycznej chwili w zaciszu domowym, możesz postawić na pierścień na penisa. Do wyboru jest wiele kształtów, a elastyczny materiał jest łatwy i wygodny podczas zakładania. Wydłuża stosunek, a także poprawia wrażenia głównie dla mężczyzny. Dodatkowa funkcja wibracji znacznie wpłynie też na czerpanie lepszych doznań dla kobiet. 

Inne sposoby na urozmaicenie seksu

Choć niektóre ciekawe sposoby na urozmaicenie seksu mogą z pozoru śmieszyć i jedną i drugą osobę, może jest to dobry punkt do rozluźnienia i postawienia na nowe doznania. Nie bez powodu wśród gadżetów pojawia się obroża erotyczna czy nawet pejcze. Zakładanie nowych elementów garderoby już na pierwszy rzut oka podkręca atmosferę w sypialni, podobnie zastosowanie gadżetów, które ułatwiają wejście w nowe, erotyczne role.  

Popularne są też kulki gejszy, które powoduje ciągły stan pobudzenia seksualnego, ale nie tylko. Wzmacniają mięśnie Kegla odpowiedzialne za trzymanie moczu.

A może postawisz na gry erotyczne? To dobry wstęp do świetnej zabawy dla dwojga i rozluźnienie atmosfery. Podtrzymuje też napięcie, które na pewno przełoży się na lepsze doznania w sypialni. 

Na koniec warto wspomnieć o tym, żeby cały czas dbać zarówno o siebie, jak i o partnera. Odwaga i odkrywanie nowych sposobów na urozmaicenie seksu w sypialni to jedno, ale dobre samopoczucie z tym związane jest również ważne. Ustalcie wspólny kierunek, a także podkręcajcie atmosferę na co dzień. Wspólne posiłki, romantyczna kolacja, pomalowanie ust na czerwono czy wspólne rozmowy do rana mogą stanowić podstawę do udanego życia intymnego. A kiedy zdecydujecie się przełamać rutynę, zacznijcie od prostych gadżetów erotycznych, aby sprawdzić, jak obydwoje reagujecie na takie nowości. 

Rozdomowiona Joanna Brzykcy

Asia Brzykcy

Z wykształcenia dziennikarka, na co dzień redaktorka i specjalistka od content marketingu. Dom to moje główne centrum dowodzenia. To tu pracuję, piszę, gotuję i tworzę obrazy z chrobotka reniferowego. Spełniam też kreatywne aranżacyjne pomysły. Wciąż szukam sposobów na to, jak efektywniej zaplanować przestrzeń i zorganizować życie domowe. Dom to też moja przytulna oaza bezpieczeństwa, w której lubię z kubkiem kawy obejrzeć dobry serial oraz karmić moich bliskich. Kiedy już wyjdę ze swoich czterech ścian, uwielbiam zwiedzać duże europejskie miasta. Najchętniej jedząc lokalne jedzenie, obserwując mieszkańców i zbierając inspiracje wnętrzarskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pssst! Jeszcze więcej przepisów, pomysłów na dania oraz ich urozmaicenia znajdziesz w e-booku „Dobre, bo domowe”. Sprawdź!