obraz z mchu chrobotek reniferowy czarny

Obrazy z mchu - naturalny wilgotnościomierz i designerski dodatek

Odrobina lasu w Twoim domu!

Jeśli lubisz designerskie dodatki do domu, ten na pewno Cię zaskoczy. To obraz z mchu, chrobotka reniferowego, który został wykonany ręcznie. Wypełni każdą wolną przestrzeń na ścianie, biurku, komodzie czy nawet stole. Co więcej, pełni także funkcję naturalnego wilgotnościomierza! Jeśli jest puszysty i miły w dotyku – oznacza to, że wilgotność w Twoim domu  jest prawidłowa.

Czym jest chrobotek reniferowy?

Obraz został wykonany z mchu jakim jest chrobotek reniferowy, który na co dzień rośnie w Skandynawii. Wyróżnia go miękkość w dotyku i intensywny zielony odcień. Przełoży się to na perfekcyjną ozdobę w Twoim domu. Chrobotek reniferowy umieściłam w designerskich ramkach. Masz do wyboru wiele rozmiarów oraz kolorów, które dopasujesz do swojego salonu, pokoju dziecka czy przedpokoju.

Nie wymaga podlewania

Chrobotek reniferowy pobiera wilgoć z otoczenia, dlatego nie musisz go podlewać.

To naturalny wilgotnościomierz

Jeśli w Twoim domu będzie suche powietrze, zauważysz to po zmianie koloru chrobotka reniferowego.

Jest hipoalergiczny

Nie przyciąga kurzu i zanieczyszczeń, dlatego jest w pełni bezpieczny dla dzieci.

Nie potrzebuje światła

Obraz z mchu możesz zamocować wszędzie - nie musi mieć on dostępu do światła.

Wybierz kolor i kształt ramy obrazu z mchu. Powieś, postaw, oprzyj - masz wiele możliwości na stworzenie naprawdę estetycznej i naturalnej dekoracji w domu :)

Pudełko pełne zieleni

Połączenie naturalnego drewna z mchem

Obraz z mchu to nie tylko tradycyjna ramka, ale także drewniane pudełka, w których ukryty został naturalny zielony mech ze Skandynawii. Tego typu dodatek do domu możesz postawić na komodzie czy urozmaicić nim domowy kącik biurowy. Do dyspozycji masz dwa rozmiary – mniejszy i większy.


Najważniejsze informacje o obrazach z mchu

Obrazy wykonane są z chrobotka reniferowego, który pozyskiwany jest ze Skandynawii. W Polsce to gatunek częściowo chroniony. Sprowadzam chrobotka reniferowego od sprawdzonych dostawców, którzy posiadają go ze specjalnie hodowanych plantacji w Norwegii i Finlandii. Roślina posiada certyfikat ISO 9001-14001, dlatego jest w pełni bezpieczny. Kolor chrobotka reniferowego to zasługa impregnacji i naturalnych barwników. Obrazy w białej i drewnianej ramce mają jaśniejszy odcień zieleni, z kolei wzory z czarnym odrobinę ciemniejsze. Każda ramka może jednak różnić się od siebie nieznacznie. Nazwa chrobotka reniferowego pochodzi od tego, że jest on głównym pożywieniem reniferów. Podczas jedzenia występuje charakterystyczny dźwięk :) Potocznie chrobotek reniferowy nazywany jest mchem, jednak jest on porostem, a jego gatunek to Cladonia rangiferina. W zależności od wzoru, jest on umieszczony w ramce z drewna lub tworzywa sztucznego.

W sklepie znajdują się obrazy z mchu w białej ramie z jasnozielonym chrobotkiem reniferowym. Do dębowej ramy również jest jasnozielony mech, a do czarnej – ciemny. Odcienie mogą nieznacznie różnić się od siebie. Wszystko zależy od konkretnych kępek. Pamiętaj też, że odcienie monitora czy ekranu w smartfonie mogą pokazywać inne barwy. Gwarantuję jednak, że obrazy wyglądają zachwycająco :) Jeśli chcesz innych konfiguracji, napisz do mnie wiadomość po zakupie.

Ze względu na to, że obrazy z mchu wykonywane są przeze mnie ręcznie, od momentu zamówienia produktu wysyłam go w ciągu 2-6 dni roboczych kurierem. 

Korzystam z usług wyspecjalizowanych firm kurierskich, dlatego dostawa od momentu nadania paczki trwa zazwyczaj 24-72h. O każdym etapie dostawy, będziesz informowany na bieżąco przez przewoźnika.

Chrobotek reniferowy nie uczula, dlatego jest doskonały dla alergików. Działa on jak naturalny filtr powietrza, pochłania wilgoć oraz nie przyciąga kurzu czy innych zaniczyszczeń.

Nie musisz specjalnie pielęgnować chrobotka reniferowego. Nie trzeba go przycinać. Nie wolno go podlewać, zraszać wodą ani dotykać wilgotną ręką. Nagłe dostarczenie mu wody spowoduje, że stanie się twardy i zacznie się kruszyć. Najlepiej będzie jeśli postawisz go z daleka od kaloryfera czy kominka, aby nie dostał zbyt dużo ciepła. Kiedy powietrze, w którym przebywa chrobotek reniferowy będzie suche, stanie się szorstki i straci swój zielony, intensywny kolor. Wtedy możesz go np. przenieść do łazienki lub kuchni, aby dostał odrobinę wilgoci i odzyskał swój dawny urok. Chrobotek reniferowy potrzebuje dokładnie takich samych warunków do życia jak człowiek do prawidłowego oddychania. Jeśli robi się suchy to dla Ciebie znak, że w pomieszczeniu jest za mało wilgoci.

Oczywiście. W pomieszczeniach takich jak łazienka czy kuchnia jest więcej wilgoci, dlatego chrobotek reniferowy będzie się tam świetnie czuł.

Jeśli warunki otoczenia będą sprzyjać chrobotkowi reniferowemu, będzie on wyglądać uroczo nawet przez kilka lat.

Jeśli chrobotek reniferowy robi się suchy i twardy – nie wolno go nawilżać na własną rękę. Nie można go dotykać wilgotnymi dłońmi, spryskiwać ani podlewać. Grozi to kruszeniem się i jeszcze większym uszkodzeniem mchu. Najlepszą opcją jest przeniesienie go do wilgotnego pomieszczenia, w takie miejsce, w którym nie grozi mu zachlapanie. Powinien on przyjąć wilgoć z otoczenia. Przyda się też nawilżacz powietrza i regularne wietrzenie pomieszczeń. Dzięki temu, po kilku dniach powinien odzyskać dawną formę.