Ogrodzenia wykonane z aluminium – wady, zalety, cena, montaż

Ogrodzenie aluminiowe to przede wszystkim nowoczesna konstrukcja architektoniczna, która wprowadza znane rozwiązania budowlane w nową erę. Podobnie jak tradycyjne ogrodzenie, nowoczesne ogrodzenie aluminiowe składa się z przęseł, słupków, bramy czy też furtki. Produkcja tego rodzaju ogrodzeń i materiały zapewniają większą swobodę projektowania – podpowiada Marcin Kowalski – redaktor w serwisie: https://superdomek.pl/.

Ogrodzenie aluminiowe- cechy charakterystyczne

Ogrodzenia aluminiowe charakteryzują się przede wszystkim dużą wytrzymałością, a także odpornością na korozję. W związku z tym są łatwe w utrzymaniu, a ich konserwacja jest mało czasochłonna i tym samym kosztowna. Są również łatwe w montażu oraz demontażu, a w razie potrzeby można je przestawiać. Ogrodzenia aluminiowe są estetyczne i dodają ogrodowi elegancji. Są bardzo mocne i odporne na różne uszkodzenia, dlatego też stanowią skuteczną barierę przed intruzami i dają właścicielom domów poczucie bezpieczeństwa. Ogrodzenia aluminiowe są przyjazne dla środowiska, ponieważ są wykonane z materiałów łatwych do recyklingu. Aluminium można poddać recyklingowi, a także wykorzystać do produkcji nowych produktów. W związku z tym jest to rozwiązanie przyjazne dla środowiska.

Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Zalety ogrodzeń aluminiowych

Aluminiowe ogrodzenia są lekkie, mocne, łatwe w montażu i estetyczne, a nowoczesne techniki produkcji pozwalają na wykonanie praktycznie dowolnego projektu. Są one wyjątkowo lekkie. Dzięki temu transport i montaż ich jest wygodniejszy. Warto również dodać, że mimo swojej lekkości aluminium jest bardzo odporne na wiele czynników uszkadzających. Dotyczy to zarówno wpływów atmosferycznych, takich jak światło słoneczne, wilgoć, wahania temperatury, jak i uszkodzeń mechanicznych. Aluminium może niezawodnie chronić każdą nieruchomość w przypadku włamania.

Aluminium jest materiałem, który dzięki nowoczesnym technikom obróbki można obrabiać w najróżniejsze kształty. Oznacza to, że panele wykonane z tego metalu są dostępne w szerokiej gamie na rynku. Poziome, pionowe, o specjalnych kształtach. Możliwości są nieograniczone.

Wady ogrodzeń aluminiowych

Nie ulega wątpliwości, że rosnąca popularność ogrodzeń aluminiowych nie jest pozbawiona wad. Najbardziej oczywistą z nich jest między innymi cena. Jak można sobie wyobrazić, ogrodzenia aluminiowe są drogie. W porównaniu z innymi rodzajami ogrodzeń są bardzo kosztowne. Wynika to z materiału, z którego wykonane jest samo ogrodzenie, jak i z konieczności zatrudnienia profesjonalnych instalatorów. Aluminium nie jest materiałem łatwym w obróbce. Dlatego też mogą pojawić się dodatkowe koszty.

Jak wygląda montaż ogrodzenia aluminiowego?

Nowoczesne systemy ogrodzeń aluminiowych pozwalają przede wszystkim zaoszczędzić wiele czasu, a także energii. Warto dodać, że aluminium jest bardzo lekkie, a przez to łatwe w montażu. Największą zaletą jest to, że nie wymaga mocnego fundamentu, a jego rodzaj, a także wzór można łatwo dopasować do stylu architektonicznego domu.

Ogrodzenia aluminiowe mogą być montowane pionowo lub poziomo, w konstrukcji ramowej lub bezramowej. Ogrodzenia aluminiowe dostarczane są jako kompletny system montażowy składający się z profili, a także bram, furtek, uszczelek i innych niezbędnych akcesoriów. Warto podkreślić, że montaż ogrodzeń aluminiowych nie jest wcale skomplikowany, gdyż opiera się na systemie łączenia profili za pomocą połączeń śrubowych, bez spawania elementów konstrukcji. W związku z tym profile aluminiowe można montować w systemach pełnoprofilowych lub ażurowych, dobierając odpowiednią szerokość, a także rozstaw.

Ile kosztuje ogrodzenie aluminiowe?

Nie jest możliwe stworzenie dokładnego cennika ogrodzeń aluminiowych, ponieważ na ceny wpływa wiele czynników. Cena ogrodzeń aluminiowych jest zawsze ustalana indywidualnie, na podstawie kryteriów podanych przez klienta. Należy jednak pamiętać, że ogrodzenia aluminiowe są droższe od np. ogrodzeń stalowych, które mają bardzo dużą rozpiętość cenową (np. średnio jest to 150 zł za panel w przypadku ogrodzeń stalowych). Cena za jedno przęsło ogrodzenia aluminiowego waha się w okolicach 300 złotych.

Art. sponsorowany

Rozdomowiona Joanna Brzykcy

Asia Brzykcy

Z wykształcenia dziennikarka, na co dzień redaktorka i specjalistka od content marketingu. Dom to moje główne centrum dowodzenia. To tu pracuję, piszę, gotuję i tworzę obrazy z chrobotka reniferowego. Spełniam też kreatywne aranżacyjne pomysły. Wciąż szukam sposobów na to, jak efektywniej zaplanować przestrzeń i zorganizować życie domowe. Dom to też moja przytulna oaza bezpieczeństwa, w której lubię z kubkiem kawy obejrzeć dobry serial oraz karmić moich bliskich. Kiedy już wyjdę ze swoich czterech ścian, uwielbiam zwiedzać duże europejskie miasta. Najchętniej jedząc lokalne jedzenie, obserwując mieszkańców i zbierając inspiracje wnętrzarskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pssst! Jeszcze więcej przepisów, pomysłów na dania oraz ich urozmaicenia znajdziesz w e-booku „Dobre, bo domowe”. Sprawdź!