Zamówienie kuriera nigdy nie było prostsze, sprawdź jak to zrobić online

Firmy kurierskie ułatwiają zamówienie kuriera, jak tylko mogą. Możesz zrobić to przez aplikację, stronę internetową, infolinię lub nadać paczkę osobiście w punkcie. Online szybko wycenisz przesyłkę u kilku przewoźników jednocześnie, co umożliwi zamówienie kuriera z najlepszą ofertą. Podpowiadamy, jak najłatwiej nadawać paczki.

Branża kurierska rozwija się z zawrotną prędkością. Co parę miesięcy wprowadzane są nowe rozwiązania, których cel jest jeden — usprawnienie procesu zamawiania i dostawy paczek. Każdemu zależy, aby przesyłkę otrzymać jak najszybciej, dlatego złożenie zamówienia powinno być możliwie najprostsze. Obecnie możesz zamówić kuriera bez wychodzenia z domu — i to na kilka sposobów!

kurier
Źródło: shipcenter.pl

Jak najszybciej nadać paczkę? Zamów kuriera przez internet

Najczęściej wybieranym sposobem jest złożenie zamówienia przez internet. Możesz to zrobić na stronie internetowej danej firmy, przez aplikację lub skorzystać z portali pośredniczących, na których często można upolować lepsze ceny. Zanim wycenisz paczkę, musisz zmierzyć długość każdego boku i zważyć pakunek. Na tej podstawie zostanie wyliczona orientacyjna cena usługi.

Następnym krokiem jest wypełnienie danych adresowych i dokupienie ewentualnych opcji dodatkowych m.in. wysyłki za pobraniem, dostawy do konkretnej godziny czy powiadomienia SMS o dostarczeniu paczki. Obecnie większość firm oferuje podstawowe ubezpieczenie przesyłki w cenie, ale przy wartościowych przedmiotach warto zwiększyć jego zakres.

Ostatnim punktem jest wybranie dnia przyjazdu kuriera. Możesz również nadać przesyłkę przez paczkomat lub punkt nadania, co zazwyczaj kosztuje kilka złotych mniej. Na koniec pozostaje opłacenie zamówienia, aby wygenerować etykietę nadawczą do naklejenia na paczkę.

Zamów kuriera za granicę do wybranego kraju

Równie łatwo zamówisz kuriera za granicę, chociaż wybór krajów zależy od firmy. Najwięksi przewoźnicy obsługują całą Unię Europejską, ale część zrezygnowała z dostarczania paczek do Wielkiej Brytanii po Brexicie. Niewielu przewoźników wybiera się na Białoruś i do Rosji. Problematyczna pozostaje także Ukraina, jednak nadal znajdziesz firmy, które ją obsługują. Zamówienie kuriera do niemal każdego kraju Europy, a także na inne kontynenty oferuje strona: https://shipcenter.pl.

Czym różni się proces nadawania paczki międzynarodowej? Musisz wybrać inny kraj docelowy i wpisać dane adresata w formacie odpowiednim dla danego państwa. Oczywiście, różnica będzie też widoczna w cenie — za przesyłki zagraniczne zapłacisz minimum kilkadziesiąt złotych. Należy także opisać zawartość paczki, a w przypadku państw spoza UE określić cel wysyłki — prywatny lub komercyjny. Informacja wymagana jest przez służby celne.

Zamów kuriera telefonicznie i skorzystaj z oferty dla firm

Nie wszyscy są na tyle obyci w internecie, aby zamawiać kuriera online. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamówienie złożyć na infolinii lub osobiście wybrać się do punktu nadania. Ponownie masz do wyboru usługi konkretnych przewoźników lub skorzystanie z oferty pośredników.

Przez telefon warto omówić nadanie paczki nietypowej np. paletowej czy międzykontynentalnej. Na infolinii dowiesz się także, czy dana firma oferuje specjalne warunki dla przedsiębiorców. Jeśli planujesz wysyłać przesyłki regularnie, możesz liczyć na lepsze ceny — zazwyczaj uzależnione od liczby paczek nadawanych w miesiącu.

Branża kurierska raczej unika podpisywania umów na wyłączność, więc warto negocjować warunki z kilkoma kurierami lub wejść we współpracę z brandem zrzeszającym różnych przewoźników. Zdziwisz się, jak wiele możesz w efekcie zaoszczędzić.

Art. sponsorowany

Rozdomowiona Joanna Brzykcy

Asia Brzykcy

Z wykształcenia dziennikarka, na co dzień redaktorka i specjalistka od content marketingu. Dom to moje główne centrum dowodzenia. To tu pracuję, piszę, gotuję i tworzę obrazy z chrobotka reniferowego. Spełniam też kreatywne aranżacyjne pomysły. Wciąż szukam sposobów na to, jak efektywniej zaplanować przestrzeń i zorganizować życie domowe. Dom to też moja przytulna oaza bezpieczeństwa, w której lubię z kubkiem kawy obejrzeć dobry serial oraz karmić moich bliskich. Kiedy już wyjdę ze swoich czterech ścian, uwielbiam zwiedzać duże europejskie miasta. Najchętniej jedząc lokalne jedzenie, obserwując mieszkańców i zbierając inspiracje wnętrzarskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pssst! Jeszcze więcej przepisów, pomysłów na dania oraz ich urozmaicenia znajdziesz w e-booku „Dobre, bo domowe”. Sprawdź!