Aplikacje do notatek – 5 pomocników

Aplikacje do notatek to coraz częściej spotykane narzędzia na wielu urządzeniach. Pomagają w uporządkowaniu najważniejszych informacji i myśli. Służą do szybkiego zapisywania rzeczy, o których nie chcesz zapomnieć. Do tego dają Ci również wiele innych możliwości. Sprawdź, jakie aplikacje do notatek są warte Twojej uwagi.

Do czego służą aplikacje do notatek?

Aplikacje do notatek pełnią taką samą funkcję jak zwykłe notesy. Najczęściej notesu i notatników używa się do zapisywania np.:

  • listy zakupów,
  • listy to do — rzeczy do zrobienia,
  • dat i godzin spotkań,
  • pomysłów do projektów,
  • przepisów.

A także do wielu innych ważnych dla Ciebie rzeczy, o których musisz pamiętać. Takie informacje chcesz mieć zawsze pod ręką. Dlatego wiele osób sięga po małe kajety, które można zawsze zabrać ze sobą. Zmieszczą się do torebki, czy nawet kieszeni. Jednak pewnie często zdarza Ci się go zgubić, zapomnieć o nim, czy po prostu zniszczyć.

Dlatego wielu producentów aplikacji wychodzi naprzeciw potrzebom użytkowników, oferując im specjalne aplikacje do tworzenia notatek. Ich zaletą z pewnością jest fakt, że możesz je zainstalować zarówno na telefonie, jak i na laptopie. Aplikacje do notatek na laptopa działają dokładnie tak samo, jak te na smartfon. Dla własnej wygody możesz zainstalować je w obu miejscach na raz.

Pracując na komputerze, zanotujesz sobie wszystkie ważne zadania, czy czynności, jakie musisz wykonać. Wybierając się w podróż służbową lub osobistą, możesz taką apkę mieć na telefonie i wszystko spisywać na bieżąco. W ten sposób będziesz mieć wszystkie zapiski przy sobie bez obawy o ich utracenie.

>> Zobacz też: Babskie seriale, które umilą Ci czas – 15 tytułów

Jakie aplikacje do notek są najlepsze?

Poszukując aplikacji do notatek, potrzebujesz takiej, która będzie dla Ciebie najlepsza. Obecnie dostępnych jest wiele programów z różnymi funkcjami, dlatego wybór jest naprawdę ogromny. Można zdecydować się na taką, która sprosta Twoim wymaganiom i potrzebom. Nie każdy ma świadomość, jak bardzo ułatwiają organizację aplikacje do notatek. Android to system operacyjny na wielu smartfonach, właściciele tych telefonów mogą korzystać ze sklepu Play, w którym znajdą wiele propozycji wartych uwagi.

Tak naprawdę wyborom nie ma końca, jeśli chodzi o aplikacje do notatek. iPad to z kolei tablet Apple, który posiada system operacyjny iOS. Jednak i jego użytkownicy mają dostęp do wyboru różnych oprogramowań, również tych dotyczących notatek. Tutaj jedynie różni się nazwa sklepu, z którego można je pobierać, czyli App Store. Bez względu czy posiadasz laptop, tablet, android, czy iOS, możesz wybrać swoją ulubioną apkę do tworzenia notatek.

Aby ułatwić Ci wybór, przygotowałam dla Ciebie zestawienie ciekawych pomocników, którzy sprawią, że każda ważna informacja już nigdy więcej Ci nie umknie. Poznaj aplikacje do notatek, które są chętnie wybierane przez wielu użytkowników na całym świecie.

Evernote

Jest to jedna z najbardziej znanych i popularnych aplikacji do notatek. Program w wersji bezpłatnej pozwoli Ci na synchronizacje maksymalnie dwóch urządzeń. Dzięki temu możesz korzystać z niego na telefonie oraz laptopie. Miesięcznie masz możliwość przesyłać 60 MB, pamiętając przy tym, że jedna notatka powinna mieć nie więcej niż 25 MB. Oprócz notowania, w programie  dołączysz również screeny, zdjęcia, a także pliki pdf.

OneNote

To darmowa aplikacja, która dostępna jest na wszystkich najpopularniejszych platformach. Posiada wiele przydatnych funkcjonalności jak dobieranie tła, tworzenie notatki w tym miejscu, w którym się kliknie, czy tworzenie rysunków. Pozwala na udostępnianie zapisków innym za pośrednictwem programu OneNote, który pochodzi od Microsoft. W ten sposób zgromadzisz najważniejsze informacje z innymi osobami.

Apple Notes

Jest to darmowy program, który dedykowany jest dla iOS i OSX, dlatego posiadacze smartfonów i iPada od Apple będą zdecydowanie zadowoleni. Aplikacja jest na tyle rozbudowana, że umożliwia dobranie różnych czcionek, a także stylów pisania. Co najważniejsze, jest zsynchronizowana z kontem iCloud, co sprawia, że możesz zapiski bez problemu przeglądać również na innym urządzeniu.

Microsoft OneNote

Program, w którym stworzysz notatki zarówno na urządzeniu mobilnym, jak i na komputerze stacjonarnym. W wersji bezpłatnej przez 30 dni są dostępne wszystkie funkcjonalności. Jeżeli na co dzień korzystasz z Microsoft, to ten wybór będzie dla Ciebie. To najbardziej funkcjonalna i rozbudowana aplikacja, która umożliwia tworzenie notatek głosowych implementacje grafiki, tabeli, czy nawet szkiców. Dodasz również do aplikacji zrzuty ekranów i stworzysz notatki do 5 GB.

Office Lens

To przydatny i ciekawy program, który pozwala skopiować notatki prosto z tablicy, rzutników, czy zeszytów. Wystarczy, że zrobisz zdjęcie. Aplikacja sama intuicyjnie dopasowuje je i prostuje, tworząc wyraźny obraz. Odnajduje kształt tablicy, czy zeszytu bez względu na to, z jakiej perspektywy wykonujesz fotografie. Obrazy konwertuje się do plików PDF i zapisuje w programie OneNote czy OneDrive.

Aplikacje do notatek pomagają w łatwy sposób zapisywać najważniejsze rzeczy i informacje, o który chcesz lub musisz pamiętać. Z łatwością wypiszesz sobie zadania, które czekają na Ciebie w pracy, czy listę zakupów, aby nie zapomnieć o żadnym produkcie. To zdecydowanie ułatwi Twoją codzienną organizację, która od teraz stanie się bardziej skuteczna, a Tobie już nigdy nic nie wyleci z głowy.

Rozdomowiona Joanna Brzykcy

Asia Brzykcy

Z wykształcenia dziennikarka, na co dzień redaktorka i specjalistka od content marketingu. Dom to moje główne centrum dowodzenia. To tu pracuję, piszę, gotuję i tworzę obrazy z chrobotka reniferowego. Spełniam też kreatywne aranżacyjne pomysły. Wciąż szukam sposobów na to, jak efektywniej zaplanować przestrzeń i zorganizować życie domowe. Dom to też moja przytulna oaza bezpieczeństwa, w której lubię z kubkiem kawy obejrzeć dobry serial oraz karmić moich bliskich. Kiedy już wyjdę ze swoich czterech ścian, uwielbiam zwiedzać duże europejskie miasta. Najchętniej jedząc lokalne jedzenie, obserwując mieszkańców i zbierając inspiracje wnętrzarskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pssst! Jeszcze więcej przepisów, pomysłów na dania oraz ich urozmaicenia znajdziesz w e-booku „Dobre, bo domowe”. Sprawdź!