Na czym polega zwalczanie kun? Jak bezpiecznie pozbyć się gryzonia z budynku?

Kuny to zwierzęta, które często stają się problemem dla ludzi – ich obecność może powodować szkody w infrastrukturze, jak również stanowić zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa. Dlatego ważne jest, aby pozbyć się tych gryzoni z budynku w bezpieczny i skuteczny sposób. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Źródło: stander.pl

Sposoby samodzielnego zwalczania kun

Istnieją różne metody zwalczania kun, ale najskuteczniejszym sposobem jest zapobieganie ich dostępowi do budynków. Można to osiągnąć poprzez zabezpieczenie wszelkich otworów w domu czy lokalu, takich jak drzwi, okna i otwory wentylacyjne. Konieczne jest także utrzymanie czystości wokół posesji.

Jednak jeśli kuny już znajdują się w domu, należy jak najszybciej podjąć działania prowadzące do ich wysiedlenia. Jest to bardzo ważne, ponieważ mogą powodować znaczne szkody, niszcząc izolacje, przewody elektryczne, a nawet meble.

Na szczęście istnieje kilka skutecznych i bezpiecznych metod, które można zastosować, aby pozbyć się tych gryzoni. Faktem jest jednak, że najlepsze efekty zapewni współpraca ze specjalistami jak Stander oferującymi zwalczanie kun.

Po złapaniu zwierzęcia należy je przenieść w bezpieczne miejsce z dala od ludzi i zwierząt domowych, a następnie wypuścić. Można w tym celu użyć specjalnych pułapek na kuny, które są dostępne w sklepach zoologicznych lub sklepach ogrodniczych. Ich skuteczność jest jednak często poddawana w wątpliwość.

Inną metodą jest użycie różnego typu odstraszaczy, jak substancje odstraszające w postaci olejku z mięty pieprzowej lub olejku z gałki muszkatołowej. Należy przy tym pamiętać, że nie wolno stosować trucizn ani innych niebezpiecznych substancji do zwalczania kun.

Takie działania nie tylko szkodzą zwierzętom, ale także mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt domowych. Można także wykorzystać urządzenia ultradźwiękowe, które emitują dźwięki niesłyszalne dla ludzi, ale nieprzyjemne dla kun. Z biegiem czasu zwierzęta potrafią się jednak do nich przyzwyczaić. W praktyce oznacza to, że najlepiej skorzystać z solidnej, sprawdzonej firmy, które świadczy taką usługę, jak odławianie.

Kiedy skorzystać z usług fachowca?

W przypadku, gdy samodzielne zwalczanie kun w budynku jest niemożliwe lub też nie wiemy, jak zrobić to bezpiecznie, zaleca się skorzystać z usług firmy takiej jak np. Stander. Fachowcy mają nie tylko wiedzę, ale także doświadczenie i odpowiedni sprzęt, aby skutecznie i bezpiecznie usunąć te zwierzęta z budynku.

Mogą zastosować bardziej zaawansowane metody, takie jak instalacja pułapek lub profesjonalnych odstraszaczy ultradźwiękowych. Do tego będą działać w sposób humanitarny i bezpieczny dla zwierząt, a także niezależnie od wybranej metody, będą przestrzegać obowiązujących przepisów i zasad ochrony zwierząt. Jeśli zaś wybiorą środki chemiczne dla odstraszenia tych intruzów, to będą one bezpieczne i fachowo użyte, zgodnie z zaleceniami producenta.

Art. sponsorowany

Rozdomowiona Joanna Brzykcy

Asia Brzykcy

Z wykształcenia dziennikarka, na co dzień redaktorka i specjalistka od content marketingu. Dom to moje główne centrum dowodzenia. To tu pracuję, piszę, gotuję i tworzę obrazy z chrobotka reniferowego. Spełniam też kreatywne aranżacyjne pomysły. Wciąż szukam sposobów na to, jak efektywniej zaplanować przestrzeń i zorganizować życie domowe. Dom to też moja przytulna oaza bezpieczeństwa, w której lubię z kubkiem kawy obejrzeć dobry serial oraz karmić moich bliskich. Kiedy już wyjdę ze swoich czterech ścian, uwielbiam zwiedzać duże europejskie miasta. Najchętniej jedząc lokalne jedzenie, obserwując mieszkańców i zbierając inspiracje wnętrzarskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pssst! Jeszcze więcej przepisów, pomysłów na dania oraz ich urozmaicenia znajdziesz w e-booku „Dobre, bo domowe”. Sprawdź!