Nowoczesne podłogi z drewna – dlaczego warto?

Podłogi drewniane to ponadczasowy i elegancki wybór do każdego wnętrza. Wprowadzają do aranżacji ciepło i przytulny charakter. Są także doskonałą bazą dla nowoczesnych projektów. Sprawdź, co warto wiedzieć o ekskluzywnych podłogach z drewna.

Drewno coraz częściej wykorzystuje się w nowoczesnych projektach wnętrz. To materiał odpowiadający najnowszym trendom wnętrzarskim, elegancki, ekologiczny i luksusowy. Różnorodne wykończenia i techniki układania mogą nadać drewnu wygląd, który idealnie pasuje do współczesnych stylów.

Najlepszym tego przykładem są deski podłogowe polskiego producenta Kaczkan. Wyróżnia je technologia produkcji łącząca innowacyjność z tradycyjnym rzemiosłem, szeroka gama dostępnych kolorów i wzorów oraz autentyczność szlachetnego drewna dębowego.

Naturalnie piękne podłogi z drewna

Drewno to najpiękniejszy i najszlachetniejszy materiał wykończeniowy. Tak jak nie ma dwóch takich samych drzew, tak i każda deska jest nieco inna. To właśnie ta naturalna różnorodność nadaje drewnianym deskom wyjątkowy wygląd i sprawia, że ​​każde wnętrze, w którym się je zastosuje, będzie niepowtarzalne.

Rysunek drewna to wzór utworzony przez sęki, pęknięcia, błyszcz, różnice w kolorystyce i inne cechy charakterystyczne drewna. Chociaż niektóre osoby mogą postrzegać te elementy jako wady, dla innych stanowią one jeden z największych atutów drewnianych desek.

Prawdziwym królem wnętrzarskich trendów jest dziś dąb, wykorzystywany do produkcji podłóg Kaczkan Premium. Dębowe drewno z charakterystycznym usłojeniem, naturalnie jasnym wybarwieniem i legendarną trwałością gości dziś w projektach najsławniejszych architektów i designerów. Jeśli naturalna podłoga, to tylko z drewna dębowego!

Odkryj naturalnie piękne podłogi drewniane Kaczkan: https://kaczkan.com/nasze-podlogi/

Drewniane podłogi słyną także z ponadczasowości i wszechstronności. Szeroka gama dostępnych wybarwień, sposobów wykończenia oraz ułożenia sprawia, że będą podstawą pięknych projektów wnętrz w wielu różnorodnych stylach: modern classic, hamptons, nowojorskim, modern farmhouse, glamour, loftowym czy minimalistycznym.

Projekt: Grupa Nono. Salon z podłogą Kaczkan Premium Noble of the Forest Zdjęcie: ONI Studio

Możesz wybierać także spośród kilku selekcji drewna, które ułatwiają wybór podłogi dopasowanej do określonego stylu wnętrza. W przypadku podłóg Kaczkan Premium są to np. klasy Prime, Unique, Living, Country czy Mix. Jeśli zależy Ci na autentycznej, ale ciągle bardzo eleganckiej podłodze o różnorodnej kolorystyce i widocznym układzie słojów, propozycja dla Ciebie to klasa Unique. Jeśli jednak potrzebujesz nowoczesnej i jednorodnej podłogi do minimalistycznego projektu w miejskim stylu, znajdziesz taką w selekcji Prime.

Trwałe i na wiele lat

Drewno to naturalny materiał, który jest niezwykle trwały i odporny na zużycie. Przy odpowiedniej pielęgnacji podłoga drewniana może służyć przez wiele lat, zachowując swój piękny wygląd.

W szczególności dotyczy to trwałych podłóg dębowych Kaczkan Premium. Ich innowacyjny sposób produkcji nadaje im szczególną odporność na uderzenia mechaniczne, zarysowania czy wilgoć.

Odkryj jodełkę francuską: https://kaczkan.com/nasze-podlogi/konfigurator-podlog/chevron-45/

Sekret podłóg Kaczkan to deski dwuwarstwowe, w których górną warstwę stanowi fryz z drewna dębowego, a dolną – podkład z drewna iglastego lub liściastego. Dzięki takiej konstrukcji podłoga jest wyjątkowo wytrzymała, ale elastyczna, a do tego nadaje się na ogrzewanie podłogowe. Układa się ją tak prosto, jak panele – bez konieczności dodatkowego wykończenia, co skraca czas montażu i daje realne oszczędności.

Każda klepka jest kilkakrotnie lakierowana lub olejowana oraz utwardzana promieniami UV już na etapie produkcji. Ta technologia sprawia, że eleganckie podłogi Kaczkan Premium zachowują piękny i naturalny wygląd na długie lata. Promienie UV wzmacniają drewno, a najwyższej klasy lakiery lub oleje hybrydowe z dodatkiem naturalnych wosków zabezpieczają je przed czynnikami zewnętrznymi.

Ekologiczne i zdrowe dla domowników

Drewno jest materiałem naturalnym, odnawialnym i biodegradowalnym. W przeciwieństwie do syntetycznych materiałów podłogowych, takich jak winyl czy laminat, drewna nie wytwarza się z surowców kopalnych i nie zanieczyszcza ono środowiska naturalnego podczas produkcji. Drewno nie emituje też lotnych związków organicznych LZO.

Odkryj jodełkę węgierską: https://kaczkan.com/nasze-podlogi/konfigurator-podlog/chevron-22/

Co więcej, drewniane deski podłogowe mogą służyć przez wiele lat przy odpowiedniej pielęgnacji. Oznacza to, że nie trzeba ich tak często wymieniać, co generuje mniej odpadów i oszczędza zasoby naturalne.

Każdy etap produkcji drewnianych podłóg Kaczkan Premium odbywa się w Polsce. Firma kładzie też duży nacisk na zrównoważony rozwój, wybierając drewno z lasów zarządzanych w sposób odpowiedzialny, z poszanowaniem dla środowiska naturalnego i bioróżnorodności, co potwierdza certyfikat FSC.

Podłogi drewniane można łatwo odnowić

W przeciwieństwie do podłóg wykonanych z innych materiałów, które w przypadku uszkodzenia trzeba wyrzucić i wymienić, drewniane deski podłogowe możesz wielokrotnie cyklinować i odnawiać. Wszystko to sprawia, że luksusowe podłogi drewniane to wybór na lata.

Art. sponsorowany

Zdjęcie główne: Projekt: Studio Loko. Salon w stylu modernistycznej elegancji. Na zdjęciu podłoga Kaczkan Premium w kolorze Pure Forest. Zdjęcie: Fotomohito

Rozdomowiona Joanna Brzykcy

Asia Brzykcy

Z wykształcenia dziennikarka, na co dzień redaktorka i specjalistka od content marketingu. Dom to moje główne centrum dowodzenia. To tu pracuję, piszę, gotuję i tworzę obrazy z chrobotka reniferowego. Spełniam też kreatywne aranżacyjne pomysły. Wciąż szukam sposobów na to, jak efektywniej zaplanować przestrzeń i zorganizować życie domowe. Dom to też moja przytulna oaza bezpieczeństwa, w której lubię z kubkiem kawy obejrzeć dobry serial oraz karmić moich bliskich. Kiedy już wyjdę ze swoich czterech ścian, uwielbiam zwiedzać duże europejskie miasta. Najchętniej jedząc lokalne jedzenie, obserwując mieszkańców i zbierając inspiracje wnętrzarskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pssst! Jeszcze więcej przepisów, pomysłów na dania oraz ich urozmaicenia znajdziesz w e-booku „Dobre, bo domowe”. Sprawdź!