Jak poukładać ubrania w szufladach?

Jak składać ubrania w szufladach, aby zachować w nich porządek? To pytanie nieobce niejednej osobie. Tymczasem istnieje kilka sposobów, które pomogą zachować ład we wnętrzu szafy lub komody. Jakie metody warto wypróbować?

Składanie odzieży sposobem Marie Kondo

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się metoda Marie Kondo. To efektywny i prosty sposób, dzięki któremu odzież jest schludnie złożona oraz zajmuje minimalną ilość miejsca. Jak układać ubrania w szufladach w ten sposób? Rozłóż wybrany element garderoby na płaskiej powierzchni – stole lub czystej podłodze. Następnie złóż go na pół, tak aby dwie strony były równo ze sobą. Jeżeli ubranie posiada rękawy, złóż je do środka, tworząc prostokąt. Składaj odzież od górnej krawędzi do dolnej, aż powstanie foremny, prostokątny pakunek. Gdy wszystkie spodnie, bluzy i koszulki złożysz w ten sposób, możesz umieścić je w szufladach.

Jak układać ubrania w szufladach – poziomo czy pionowo?

Wkładając złożoną odzież do szuflady, możesz umieszczać ją we wnętrzu mebla pionowo lub poziomo. Czym różnią się te dwie metody?

Wkładanie ubrań pionowo obok siebie sprawi, że będą one dobrze widoczne i łatwo dostępne. Wystarczy, że ułożysz je tak, aby stały na jednej swojej krawędzi.

Drugi sposób natomiast polega na umieszczaniu kolejnych elementów garderoby poziomo, jeden na drugim. To popularne rozwiązanie może jednak łatwo przyczynić się do powstania bałaganu, gdy zechcesz wyjąć spodnie bądź bluzkę ze spodu stosu. Pomocne jednak mogą okazać się tu różnego rodzaju organizery, które ułatwią zaprowadzenie porządku w szufladach.

ubrania w szufladzie

Praktyczne organizery i przegrody do szuflad

Bez względu na wybraną metodę składania odzieży i jej umieszczania w szufladzie, możesz sięgnąć po funkcjonalne organizery. W tym celu dobrze sprawdzą się różnego rodzaju pudełka i przegródki, które pozwolą na łatwiejsze posegregowanie poszczególnych elementów garderoby oraz szybsze odnalezienie wybranych rzeczy. Jeśli na co dzień kierujesz się zasadą zero waste, możesz także wykorzystać czyste kartony po butach czy przesyłkach. Zamiast wyrzucać je i wydawać pieniądze na nowe pojemniki, daj tekturowym pudłom drugie życie, wykorzystując je do zaprowadzenia porządku w szufladzie.

organizery na ubrania do szuflady

Zobacz też: Zorganizuj swoją szafę po sezonie letnim! 7 patentów

Sortowanie odzieży według rodzaju lub kolorów

Jak składać ubrania w szufladach? Możesz zdecydować się na posortowanie ubrań według określonego klucza. Poukładaj podkoszulki zgodnie z ich kolorystyką, umieszczając koło siebie modele czarne, białe, niebieskie, itd. Postępuj w ten sposób z kolejnymi elementami garderoby. Możesz także ułożyć odzież w szufladzie według jej rodzaju. W tym celu złóż na stertę osobno legginsy, bluzy, T-shirty i pozostałe typy ubrań. Takie działanie pomoże Ci w łatwiejszym odnalezieniu poszczególnych egzemplarzy oraz przygotowaniu modnych stylizacji.

Jak zachować porządek w szufladzie? Wystarczy zastosować się do powyższych wskazówek. Odpowiednie złożenie odzieży, umieszczenie jej pionowo oraz użycie przegródek czy organizerów pozwoli Ci uniknąć bałaganu w szafce oraz szybciej znaleźć wybrane ubrania.

Rozdomowiona Joanna Brzykcy

Asia Brzykcy

Z wykształcenia dziennikarka, na co dzień redaktorka i specjalistka od content marketingu. Dom to moje główne centrum dowodzenia. To tu pracuję, piszę, gotuję i tworzę obrazy z chrobotka reniferowego. Spełniam też kreatywne aranżacyjne pomysły. Wciąż szukam sposobów na to, jak efektywniej zaplanować przestrzeń i zorganizować życie domowe. Dom to też moja przytulna oaza bezpieczeństwa, w której lubię z kubkiem kawy obejrzeć dobry serial oraz karmić moich bliskich. Kiedy już wyjdę ze swoich czterech ścian, uwielbiam zwiedzać duże europejskie miasta. Najchętniej jedząc lokalne jedzenie, obserwując mieszkańców i zbierając inspiracje wnętrzarskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pssst! Jeszcze więcej przepisów, pomysłów na dania oraz ich urozmaicenia znajdziesz w e-booku „Dobre, bo domowe”. Sprawdź!