O mnie

Witaj u Rozdomowionej, tu Joanna Brzykcy :)

Naprawdę miło mi, że tu jesteś! Nazywam się Joanna Brzykcy, mam wykształcenie dziennikarskie i mieszkam w Bydgoszczy. Jestem przywiązana do swojego domu, który dla mnie jest oazą spokoju i centrum dowodzenia. Uwielbiam gotować, karmić moich bliskich i organizować to, co wydaje się nie do ogarnięcia. Kocham też spędzać czas w rodzinnym gronie. Najlepiej przy kawie i uśmiechach od ucha do ucha, co najlepiej nam wychodzi!

Założyłam blog Rozdomowiona, aby inspirować i pokazywać, że można dbać o dom prościej, lepiej i przyjemniej. Zachęcam czytelniczki do utrzymania porządku w czterech ścianach bez frustracji i nerwów. Dzielę się zatem pomysłami i poradami.

Dzięki temu, że jestem na co dzień specjalistką ds, content marketingu, znacznie łatwiej jest mi przygotować treść dla moich czytelników. Wiem doskonale, na co zwrócić uwagę. Jeśli mogę wypromować Twoje produkty lub usługi, napisać artykuł sponsorowany na mojego bloga albo potrzebujesz rzetelnie przygotowanych tekstów w swoim biznesie, zajrzyj do zakładki: „Współpraca”.

A jak to się zaczęło?

Od osiemnastego roku życia prowadzę dom samodzielnie. Uczyłam się wszystkiego od podstaw, ratując się telefonami do siostry i babci. Jak się domyślasz, nie było to takie proste. Pierwszy raz w kuchni skończył się tak, że obiad wylądował w koszu na śmieci. Po kilkunastu latach mogę stwierdzić, że było warto! 

Gotowanie mnie relaksuje, uwielbiam porządek w domu i w głowie. W kuchni stosuję zasadę, że ma być smacznie, prosto i szybko. Z miłości do gotowania powstał mój e-book „Dobre, bo domowe”, gdzie dzielę się przepisami na dania oraz sposobami na ich urozmaicenie. Dzięki temu z jednego konkretnego posiłku możesz przygotować nawet kilka różnych. Koniec z nudą w kuchni!

Rozdomowiona w pracy, czyli... w domu

Dzień zaczynam od kawy, a potem zajmuję się pisaniem. Robię to odkąd pamiętam, a własną działalność rozpoczęłam ponad 5 lat temu. Praca jako specjalistka do treści jest moją wymarzoną ze względu na komfort podczas pracy w ulubionym fotelu, kreatywność i różnorodność. Każdy dzień jest pełen wyzwań :) 

Prywatnie, jestem fanką escape room’ów, seriali i urządzania przestrzeni. Uwielbiam wnętrzarskie metamorfozy, dlatego co jakiś czas zmieniam coś w naszym mieszkaniu. Mąż śmieje się ze mnie, że jestem estetką, bo wszystko musi być dopasowane kolorystycznie i najlepiej symetrycznie. No trochę tak jest :)

Zajrzyj też na moje social media, gdzie możemy poznać się bliżej. No i oczywiście czeka tam na Ciebie jeszcze więcej inspiracji.

Tworzę też obrazy z chrobotka reniferowego

Lubisz niebanalne ozdoby do domu? Ja też. Właśnie dlatego tworzę obrazy z mchu chrobotka reniferowego w różnych wariantach, większych i mniejszych. To odrobina lasu w domu, którą wykonuję na zamówienie. Koniecznie zajrzyj do sklepu!

ramka z mchem chrobotek reniferowy higrometr