Witaj u Rozdomowionej

Naprawdę miło mi, że tu jesteś! Nazywam się Asia Brzykcy, jestem magistrem dziennikarstwa i mieszkam w Bydgoszczy. Jestem przywiązana do swojego domu, który dla mnie jest oazą spokoju i bezpieczeństwa. Uwielbiam też spędzać czas w rodzinnym gronie. Najlepiej przy kawie i uśmiechach od ucha do ucha.

Założyłam blog Rozdomowiona, aby inspirować i pokazywać, że można dbać o dom prościej, lepiej i przyjemniej. Zachęcam czytelniczki do utrzymania porządku w czterech ścianach bez frustracji i nerwów. Dzielę się zatem pomysłami i poradami.

A jak to się zaczęło?

Od osiemnastego roku życia prowadzę dom samodzielnie. Uczyłam się wszystkiego od podstaw, ratując się telefonami do siostry i babci. Jak się domyślasz, nie było to takie proste. Pierwszy raz w kuchni skończył się tak, że obiad wylądował w koszu na śmieci. Po kilkunastu latach mogę stwierdzić, że było warto! Gotowanie mnie relaksuje, uwielbiam porządek w domu i w głowie, a od niedawna jestem też szczęśliwą żoną. W kuchni stosuję zasadę, że ma być smacznie, prosto i szybko. Prywatnie, jestem fanką escape room’ów i seriali. Uwielbiam też wnętrzarskie metamorfozy, dlatego co jakiś czas zmieniam coś w naszym mieszkaniu. Mąż śmieje się ze mnie, że jestem estetką, bo wszystko musi być dopasowane kolorystycznie i najlepiej symetrycznie. No trochę tak jest :) Odbiegam jednak od bycia perfekcyjną. Nie chcę nią być i nigdy nie będę! 

Rozdomowiona w pracy, czyli... w domu :)

Jak wygląda moja codzienna praca? Zaczynam dzień od kawy, a potem zajmuję się… pisaniem. Tak. Robię to odkąd pamiętam. Jestem specjalistką od treści marketingowych i prowadzę własną firmę. Praca w domu to dla mnie spełnienie marzeń – nie muszę wstawać wcześnie, dojeżdżać autobusem i siedzieć bite osiem godzin przy biurku. Moja praca jest kreatywna i różnorodna, bo codziennie czekają mnie nowe wyzwania.

Inspiruj się u Rozdomowionej i dziel się też swoimi poradami! 

Scroll to top