Materace do spania

Dobrze dobrany materac do spania jest kluczem do komfortowego snu i najlepszą profilaktyką zdrowia kręgosłupa. Dlatego poszukiwaniom odpowiedniego materaca poświęcić nieco więcej uwagi. Ilość różnorodnych produktów na rynku z jednej strony pozwala dobrać materac „skrojony na miarę”, z drugiej – może wprowadzać w dezorientację. Czym kierować się przy wyborze materaca? Czy dobry materac można kupić online?

Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Jaki sklep online z materacami warto wybrać?

Czy kupno materaca online to dobry pomysł? Tak, pod warunkiem, że wybierzemy sklep oferujący odpowiednią jakość usług. Na polskim rynku na uwagę zasługują materace do spania ze sklepu Materace Dla Ciebie. Dlaczego można im zaufać?

Materace Dla Ciebie to nie tylko sprzedawca, ale i producent materacy działający na polskim rynku od ponad 10 lat i mogący się pochwalić imponującą liczbą ponad 250 sprzedanych produktów. W sklepie znajdziemy ogromną różnorodność asortymentu – wszystkie „podstawowe” wersje materacy dostępne są w różnych wariantach, co pozwala na znalezienie materaca dopasowanego do własnych potrzeb.

W wyborze odpowiedniego modelu pomagają konsultanci producenta, będący do stałej dyspozycji klienta poprzez mail, telefon lub czat na stronie. Kolejnym aspektem, gwarantującym bezpieczeństwo zakupów jest możliwość testowania wybranego produktu aż przez 30 dni.

Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Czym różnią się poszczególne materace do spania?

Choć wybór materacy na rynku jest przeogromny, to warto znać trzy podstawowe rodzaje produktów: materace sprężynowe, materace piankowe oraz materace lateksowe. 

Materace do spania sprężynowe podzielić możemy na materace bonellowe oraz materace kieszeniowe (pośród których można z kolei wyróżnić materace typu pocket, multipocket i luxpocket). W pierwszych mamy do czynienia ze specjalnymi sprężynami połączonymi stabilnym drutem, w drugich – ze sprężynami umieszczonymi w osobnych kieszeniach.

Materace piankowe należą do najczęściej wybieranych rozwiązań. Wykonuje się je ze specjalnych rodzajów pianek, które zapewniają nie tylko odpowiedni komfort i podparcie, ale także gwarantują wysoki poziom higieny i oddychalności materaca. Pośród modeli piankowych można wymienić materace z pianki poliuretanowej, materace z pianki wysokoplastycznej (pianki HR), materace z pianki termoelastycznej visco oraz materace lateksowe.

Pośród klientów sklepu Materace dla Ciebie prawdziwy bestseller stanowią materace sprężynowe pocket, a szczególnie następujące modele:

  • Materac pocket memory z kokosem Hynos Plus – produkt oferujący optymalną liczbę punktów podparcia, wspieranych połączeniem pianki visco, pianki poliuretanowej i wkładki kokosowej.
  • Materac pocket z kokosem Morfeusz – materac idealny dla par oraz osób z zaleceniami ortopedycznymi. Zawiera 7 stref twardości oraz idealnie dopasowuje się do nacisku ciała, tworząc zdrową i wygodną przestrzeń nocnego wypoczynku.
  • Materac Tytan z kokosem obustronnym  – idealny dla osób o większej masie ciała, lubiących spać na twardej powierzchni. Materace typu pocket zapewniają optymalne podparcie podczas snu, a obustronna wstawka z maty kokosowej zwiększa twardość i wytrzymałość produktu. 
Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Jak wybrać materac dla siebie?

Wybierając idealny materac do spania dla siebie warto kierować się swoją masą ciała. To właśnie pod ciężar użytkownika powinno dobierać się najważniejszy parametr, czyli twardość materaca. Im osoba lżejsza tym materac powinien być bardziej miękki. Pod uwagę należy brać także właściwości materaca, które powinny być dopasowane do naszych preferencji, pozycji spania oraz ewentualnych kwestii zdrowotnych:  dla przykładu, osobom z chorym kręgosłupem często poleca się materace multipocket, a w przypadku problemów z krążeniem zalecany bywa materac z pianki visco. Ostateczny wybór zawsze warto omówić z konsultantem, który z pewnością udzieli właściwej porady.

 Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Art. sponsorowany

Rozdomowiona Joanna Brzykcy

Asia Brzykcy

Z wykształcenia dziennikarka, na co dzień redaktorka i specjalistka od content marketingu. Dom to moje główne centrum dowodzenia. To tu pracuję, piszę, gotuję i tworzę obrazy z chrobotka reniferowego. Spełniam też kreatywne aranżacyjne pomysły. Wciąż szukam sposobów na to, jak efektywniej zaplanować przestrzeń i zorganizować życie domowe. Dom to też moja przytulna oaza bezpieczeństwa, w której lubię z kubkiem kawy obejrzeć dobry serial oraz karmić moich bliskich. Kiedy już wyjdę ze swoich czterech ścian, uwielbiam zwiedzać duże europejskie miasta. Najchętniej jedząc lokalne jedzenie, obserwując mieszkańców i zbierając inspiracje wnętrzarskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pssst! Jeszcze więcej przepisów, pomysłów na dania oraz ich urozmaicenia znajdziesz w e-booku „Dobre, bo domowe”. Sprawdź!