Jakie krzesła i fotele biurowe wybrać?

Na jakość i wydajność pracy w biurze bezpośredni wpływ ma to, jak dobrze jest ono umeblowane. Niezwykle istotny jest wybór odpowiednich mebli, takich jak fotele i krzesła, które sprawią, że praca będzie przyjemna i nie będzie szkodliwa dla zdrowia.

Jakie są skutki korzystania z niewygodnych mebli?

W dużych korporacjach ze względu na wzrost liczby osób pracujących w biurach w Polsce obserwuje się wzrost ich wielkości. Wielu z tych pracowników siedzi za komputerami i zasiada na niewygodnych krzesłach biurowych o słabej stabilności. Liczba osób z problemami z kręgosłupem i nieprawidłowościami naturalnej postawy rośnie, co czyni je epidemią w XXI wieku. Schorzenia te często wykrywane są w zaawansowanym stadium rozwoju, co czyni je niezwykle trudnymi w leczeniu. Ważne jest podjęcie działań profilaktycznych, aby zapobiec upośledzeniu lub niepełnosprawności.

Źrodło zdjęcia: Yayimages, dostarczone przez meble.lobos.pl

Co jest lepsze: krzesła zwykłe czy obrotowe?

Długie okresy siedzenia mogą powodować zmęczenie i problemy z kręgosłupem. Dlatego wybierając krzesło do pracy, należy upewnić się, że jest ono zarówno wygodne dla nas, jak i dobre dla naszego zdrowia. Ważne jest również, aby zastanowić się, jak często będziesz z niego korzystać.

Krzesła lub fotele obrotowe ułatwią Ci pracę i pozwolą utrzymać prawidłową postawę, dzięki czemu Twoje plecy nie będą tak bardzo obciążone. Krzesła obrotowe można dostosować do wzrostu i wagi użytkownika dzięki regulowanym podłokietnikom, zagłówkom i wyprofilowanym oparciom. Jeden z ciekawszych modeli na rynku można znaleźć tutaj – https://meble.lobos.pl/sklep/wysylka-24h/67-ergohuman-bs.html.

Standardowe krzesło nie ma możliwości regulacji wysokości ani nachylenia, dlatego może powodować ból pleców. Standardowe modele zazwyczaj nie mają podłokietników ani zagłówków, co może sprawić, że siedzenie przez dłuższy czas będzie męczące.

Krzesło do biurka – tańsza alternatywa dla krzesła biurowego

Zdobycie najwyższej klasy krzesła biurowego, które sprawi, że poczujesz się jak na najwygodniejszym łóżku na świecie, nie jest tanie. Ale jeśli znajdziesz odpowiedni sklep (i prawdopodobnie już to robisz), nie musisz wydawać dużo, aby poczuć się jak Bill Gates. Jeśli masz ograniczony budżet, rozważ spojrzenie na krzesła biurowe. To właśnie design odróżnia je od tradycyjnych modeli do kuchni czy jadalni.

Krzesło do biurka to hybryda krzesła i fotela biurowego. Mamy tu obrotowe katorgi zamiast nieruchomych nóg i podłokietników. Niektóre modele posiadają nawet wyprofilowane oparcia i zagłówki. W sklepach można znaleźć krzesła premium z czterocyfrowymi cenami, ale łatwiej jest wybrać kompromis między ceną a jakością, który nie odbije się na zdrowiu pleców.

Gdzie kupić wygodne fotele biurowe?

Niezbędnym meblem do biura jest fotel. Fotel biurowy może być używany w sali konferencyjnej, lub w biurze. Fotel jest wygodniejszy niż krzesło biurowe, ponieważ jest większy i cięższy niż krzesło. Ważne jest, aby przy wyborze fotela wziąć pod uwagę jego wygląd. Powinien on być elegancki i schludny.

Wiele firm oferuje fotele biurowe, które są solidne i wygodne. Godne uwagi modele są dostępne na stronie: https://meble.lobos.pl/sklep/21-krzesla-i-fotele-obrotowe. Znajdziesz tam również ergonomiczne krzesła biurowe, fotele biurowe oraz ergonomiczne taborety, które są idealnie dopasowane do Twojego biura.

Art. sponsorowany

Rozdomowiona Joanna Brzykcy

Asia Brzykcy

Z wykształcenia dziennikarka, na co dzień redaktorka i specjalistka od content marketingu. Dom to moje główne centrum dowodzenia. To tu pracuję, piszę, gotuję i tworzę obrazy z chrobotka reniferowego. Spełniam też kreatywne aranżacyjne pomysły. Wciąż szukam sposobów na to, jak efektywniej zaplanować przestrzeń i zorganizować życie domowe. Dom to też moja przytulna oaza bezpieczeństwa, w której lubię z kubkiem kawy obejrzeć dobry serial oraz karmić moich bliskich. Kiedy już wyjdę ze swoich czterech ścian, uwielbiam zwiedzać duże europejskie miasta. Najchętniej jedząc lokalne jedzenie, obserwując mieszkańców i zbierając inspiracje wnętrzarskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pssst! Jeszcze więcej przepisów, pomysłów na dania oraz ich urozmaicenia znajdziesz w e-booku „Dobre, bo domowe”. Sprawdź!