Jak zorganizować miejsce na pokrywki do garnków?

Jak zorganizować miejsce na pokrywki do garnków?

Właściwe przechowywanie garnków i pokrywek to nie lada wyzwanie. Różnią się one wielkością i kształtem, przez co ich ergonomiczne posegregowanie jest dość kłopotliwe. Istnieje jednak kilka rozwiązań, które pozwolą Ci łatwiej zaprowadzić porządek w kuchennej szafce. Jak optymalnie zorganizować miejsce na pokrywki?

Zastosuj wieszak na pokrywki

Najłatwiejszym sposobem na przechowywanie pokrywek jest zastosowanie specjalnych wieszaków. Możesz umieścić je na ścianie w kuchni bądź na wewnętrznej stronie drzwiczek szafki. W sprzedaży znajdziesz również modele, które nadają się do podwieszenia od spodu górnych szafek w kuchni. W takim miejscu pokrywki będą nieco mniej widoczne. Aby wygodnie je przechowywać, możesz także wypróbować wieszak na ręczniki kuchenne z kilkoma haczykami. Zamocowany w wybranym miejscu umożliwi Ci posegregowanie pokrywek poprzez zaczepienie ich na uchwytach.

Wykorzystaj suszarkę do naczyń

Bez względu na to, czy chcesz przechowywać pokrywki na blacie, czy też ukryć je w szafce – możesz wykorzystać specjalny organizer bądź popularną suszarkę do naczyń. Jej przegródki doskonale nadają się do powkładania przykrywek od garnków, ułatwiając Ci zachowanie porządku w kuchennych akcesoriach.

Co więcej, oba te rozwiązania sprawiają, że wszystkie akcesoria będą położone w pionie – w konsekwencji dostęp do nich będzie wyjątkowo łatwy. Nie posiadasz wolnej suszarki lub nie chcesz wydawać pieniędzy na zakup specjalnego organizera? Być może w swoim domu znajdziesz nieużywany już stojak na płyty CD, który będzie świetnym zamiennikiem dla tradycyjnej suszarki.

Użyj pudełka lub dużej miski

Aby zorganizować miejsce na pokrywki, możesz sięgnąć po odpowiednio duże pudełko lub niepotrzebną już miskę. Zmieścisz w nich sporą ilość przykrywek, które nie będą leżeć bezładnie rozrzucone na półce. Dzięki kompaktowym wymiarom pojemnika nie musisz przeznaczać na niego dużej przestrzeni w kuchennej szafce. Zarazem skutecznie zapobiegnie on przesuwaniu się i spadaniu pokrywek, ułatwiając Ci w razie potrzeby wybór modelu odpowiedniej wielkości.

Zobacz: Jak wyczyścić sztućce? Domowe sposoby

Wybierz szufladę do przechowywania

Masz szczęście posiadać dużą kuchnię, w której zlokalizowano wiele szafek? Przemyśl przeznaczenie jednej z szuflad wyłącznie na przechowywanie pokrywek. Dzięki takiemu rozwiązaniu przykrywki od garnków nie będą znajdować się na widoku, umożliwiając Ci zachowanie ładu w pomieszczeniu. Dopiero planujesz zakup mebli kuchennych na wymiar? Poproś wykonawcę, aby od razu umieścił w ciągu szafek jedną płytką szufladę lub tak zwaną wersję ukrytą, umieszczoną w drugiej, większej przegrodzie. Zapewni ona wystarczająco przestrzeni do schowania pokrywek, zarazem nie zabierając zbyt wiele cennego miejsca.

Gdzie trzymać pokrywki od garnków? Możliwości jest naprawdę wiele. Wszystko zależy tylko od Twoich upodobań i ilości przestrzeni, jaką chcesz przeznaczyć na ten cel. Niezależnie od wybranej metody, pomoże Ci ona zachować porządek wśród kuchennych akcesoriów – korzystnie wpływając na Twój komfort podczas codziennego gotowania.

Spodobało się? Podziel się z innymi:
  
  
    
Dom to moje główne centrum dowodzenia! Tutaj pracuję w content marketingu, tworzę obrazy z chrobotka reniferowego, gotuję, oglądam seriale oraz spełniam kreatywne aranżacyjne pomysły. Kiedy już wyjdę ze swoich czterech ścian uwielbiam zwiedzać duże europejskie miasta. Najchętniej jedząc lokalne jedzenie i obserwując mieszkańców. Skąd pomysł na Rozdomowioną? Gdy miałam 18 lat zamieszkałam sama i od tamtej pory wyrobiłam sobie wiele organizacyjnych nawyków. Mam nadzieję, że je wykorzystasz, aby przyjemniej i sprawniej dbać o dom!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top