Domowe SPA – zadbaj o jesienny relaks

Wyobraź sobie długi jesienny wieczór pełen pachnących rytuałów w domowym SPA. Zadbane ciało, włosy, relaks – brzmi zachęcająco, prawda? Poniżej znajdziesz praktyczne wskazówki, jak zorganizować domowe SPA, by odpocząć i zregenerować się po ciężkim dniu. Poznaj moje rytuały, zainspiruj się i przygotuj własne domowe SPA.

Zanim rozpoczniesz jesienny relaks w domowym SPA…

SPA kojarzy nam się z luksusem i doskonale dobranymi zabiegami na twarz, ciało i włosy. Nic więc dziwnego, że wielu z nas nie przychodzi nawet na myśl, by urządzić je sobie w domowym zaciszu. A to błąd! Wystarczą odpowiednie kosmetyki, nieco wolnego czasu i kilka dodatków, które pomogą się zrelaksować.

Zanim przejdę do opisu moich ulubionych zabiegów, pozwól, że opowiem Ci nieco o całej otoczce mojego jesiennego SPA w domu. Do mojego rytuału pochodzę holistycznie i skupiam się nie tylko na ciele, ale też na duchu. Dlatego najpierw odpowiednio przygotowuję łazienkę. Pilnuję, by mimo jesiennej aury za oknem panowała w niej odpowiednia temperatura. Zapalam swoją ulubioną świecę o zapachu mandarynki (ten zapach pomaga mi się wyciszyć i zrelaksować), włączam relaksacyjną muzykę i otulam się miękkim szlafrokiem. W zależności od nastroju przygotowuję sobie też zimową herbatę (maliny i pomarańcza w roli głównej) lub bezalkoholowe grzane wino korzenne. Tak wyposażona ogłaszam 45 minut dla siebie – proszę, by nikt mi nie przeszkadzał i rozpoczynam swój rytuał domowego SPA.

Kompleksowa pielęgnacja

W pierwszej kolejności przygotowuję sobie ciepłą kąpiel, która przygotuje moje ciało do dalszych zabiegów. Do wody dodaję aromatyczny płyn do kąpieli, który ułatwia wyczarowanie gęstej piany. Zanurzam się w ciepłej wodzie, świece nastrojowo migoczą na brzegu wanny, a ja przez około 10 minut relaksuję się w pachnącej kąpieli. Po tym czasie przechodzę do dalszych zabiegów – zobacz, jakie są punkty obowiązkowe w moim domowym SPA.

Zadbaj o włosy

Choć na co dzień nie zawsze mam czas na to, by zadbać o odpowiednią pielęgnację włosów, to podczas jesiennego SPA zawsze znajduję chwilę, by nałożyć na nie regenerującą maskę. Właściwie oczyszczone i odżywione włosy nabierają blasku i zdecydowanie lepiej się układają. Taki zabieg pomaga też ograniczyć problem elektryzujących się włosów, z którym boryka się w okresie jesiennym wiele kobiet. Zatem moim pierwszym punktem na liście zabiegów wykonywanych w domowym SPA jest pielęgnacja włosów i Tobie polecam to samo!

MOJA RADA: Zabiegi na włosy dobrze jest umieścić na samym początku listy zabiegów, gdyż maska najlepiej zadziała, jeśli przytrzymasz ją na włosach odpowiednią ilość czasu. Warto zatem nałożyć ją, zakryć włosy czepkiem kąpielowym oraz ręcznikiem (to dodatkowo ułatwi utrzymanie ciepła, a co za tym idzie wchłanianie się składników odżywczych w głąb włosów) i przejść do następnych zabiegów.

Pozbądź się martwego naskórka

Jesienią Twoje ciało potrzebuje peelingu! Przesuszona przez zimny wiatr i suche powietrze cera nie wygląda dobrze. Domowe SPA to najlepsza okazja, by przeprowadzić zabieg, który doda jej blasku. Wybierz odpowiedni rodzaj kosmetyku, który pozwoli Ci w delikatny sposób pozbyć się martwego naskórka. Warto sięgnąć po produkt, który zawiera roślinne ekstrakty – dzięki temu przy okazji złuszczania zminimalizujesz efekt podrażnienia skóry. Twoja cera po takim peelingu nie będzie zaczerwieniona i nie powinno pojawić się uczucie jej napięcia.

Wykonując peeling ciała, nie zapomnij, że na Twoją szczególną uwagę podczas tego zabiegu zasługują dłonie i stopy. Dobierz kosmetyk przeznaczony do tych części ciała i dokładnie rozmasuj go na skórze dłoni i stóp.

Nie zapomnij o nawilżeniu

Gdy spłuczesz już dokładnie ciało po przeprowadzeniu peelingu, wytrzyj je delikatnie puszystym (i najlepiej ogrzanym) ręcznikiem. Na skórę od razu nałóż ulubiony odżywczy balsam lub mleczko. Kosmetyk wcieraj kolistymi ruchami, by takim delikatnym masażem dodatkowo pobudzić wchłanianie zawartych w nim składników odżywczych.

MOJA RADA: Jeśli Twoja skóra jest sucha, możesz zamiast balsamu zastosować olejek. To doskonały pomysł, gdyż przeprowadzony wcześniej peeling ułatwi wchłanianie się olejku i ograniczy problem tłustego filmu na skórze.

Jakie kosmetyki do domowego SPA wybierać?

Zastanawiasz się, jakie kosmetyki nadadzą się najlepiej do domowego SPA? Wszystko zależy od tego, jaką masz skórę, z jakimi problemami się borykasz i jakie nuty zapachowe pomagają Ci się zrelaksować. W okresie jesiennym dobrze jest postawić na rozgrzewające zapachy cynamonu, pomarańczy czy jabłek.

Wybieraj produkty o właściwym składzie. Postaw na kosmetyki, które pozbawione są parabenów, sztucznych barwników i sztucznych substancji zapachowych. Pamiętaj, że szczególnie jesienią Twoja cera i włosy potrzebują właściwego odżywienia. Witamina E i A, nawilżające masło Shea oraz naturalne olejki eteryczne to tylko kilka ważnych składników, których obecności warto szukać w składzie kosmetyków. Produkty ułatwiające jesienny relaks w domowym SPA znajdziesz na: https://www.apo-discounter.pl/. Ich szeroki wybór kosmetyków skradł moje serce i od dłuższego już czasu pozostaję im wierna podczas uzupełniania zapasów do mojego domowego SPA.

Art. sponsorowany

Rozdomowiona Joanna Brzykcy

Asia Brzykcy

Z wykształcenia dziennikarka, na co dzień redaktorka i specjalistka od content marketingu. Dom to moje główne centrum dowodzenia. To tu pracuję, piszę, gotuję i tworzę obrazy z chrobotka reniferowego. Spełniam też kreatywne aranżacyjne pomysły. Wciąż szukam sposobów na to, jak efektywniej zaplanować przestrzeń i zorganizować życie domowe. Dom to też moja przytulna oaza bezpieczeństwa, w której lubię z kubkiem kawy obejrzeć dobry serial oraz karmić moich bliskich. Kiedy już wyjdę ze swoich czterech ścian, uwielbiam zwiedzać duże europejskie miasta. Najchętniej jedząc lokalne jedzenie, obserwując mieszkańców i zbierając inspiracje wnętrzarskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pssst! Jeszcze więcej przepisów, pomysłów na dania oraz ich urozmaicenia znajdziesz w e-booku „Dobre, bo domowe”. Sprawdź!