Jak wybrać komodę?

Być może o tym nie wiesz, ale nazwa komoda pochodzi z francuskiego słowa commode, oznaczającego coś wygodnego. Ten użytkowy mebel do przechowywania rzeczy wszelakich pojawił się w XVII-wiecznej Francji, zastępując tradycyjne kufry i skrzynie. Sukcesywnie łączono ze sobą szafki i dodawano do nich szuflady, tworząc w ten sposób wygodny mebel, w którym można było pomieścić wiele rozmaitych przedmiotów. Współcześnie komody różnego rodzaju znajdziemy prawdopodobnie w każdym mieszkaniu. Wykorzystujemy je do przechowywania ubrań, pościeli, dokumentów, a także książek i wielu innych przedmiotów. Innymi słowy, wszyscy wiemy, po co kupuje się dziś komodę – pytanie jednak, jak ją wybrać?

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru komody?

Komoda jest meblem bardzo funkcjonalnym, a dodatkowo może stać się prawdziwą ozdobą każdego pomieszczenia. Jednak aby tak się stało, mebel powinien być dopasowany do wnętrza. Mamy tu na myśli nie tylko wygląd komody, ale także, a może przede wszystkim, jej rozmiar. W niewielkim pokoju lepiej będzie postawić niską komodę z dwiema szafkami i kilkoma szufladami, natomiast w dużym salonie można pozwolić sobie na mebel o większym rozmiarze, uzupełniony o przeszklone szafki, wbudowane oświetlenie LED i inne udogodnienia.

Komoda zgodnie ze swoją nazwą powinna być wygodna, ale musi być też funkcjonalna, dlatego, zanim kupisz wybrany model komody, zastanów się, co będzie w niej przechowywane. Jeżeli ma posłużyć jako mebel do przechowywania dokumentów, powinna mieć dużo szuflad. Jeśli z kolei chcesz schować w niej garderobę, obrusy, pościel itp. lepiej sprawdzą się modele wyposażone pojemne szafki.

Źródło: jarstol.eu

Elegancka komoda nie tylko do salonu

Meble znajdujące się w salonie powinny tworzyć wspólną całość, dlatego wybierając nową komodę, zwróć uwagę na to, aby pasowała do stylu wnętrza, w którym planujesz ją umieścić. Współcześnie wybór różnego rodzaju mebli jest naprawdę bardzo duży, możesz kupować je zarówno stacjonarnie, jak i przez internet. Doskonałym pomysłem będzie zakup komody od producenta – bezpośredni kontakt z firmą produkującą mebel to możliwość optymalnego dopasowania komody do indywidualnych potrzeb. Wybierając tę drogę zakupową, skonsultujesz swoje pomysły z prawdziwymi ekspertami, a to wartość sama w sobie!

Przez wiele lat komody wykonywane były wyłącznie z drewna, dzięki czemu były praktycznie niezniszczalne, jednak wiązało się to zwykle z wysoką ceną. Współczesna technologia obróbki surowców pozwala na tworzenie mebli także z innych materiałów na przykład z płyty meblowej, które swoim wyglądem nie odbiegają od naturalnego drewna. Bogaty wybór kolorów okładzin pozwala znaleźć odcień, który będzie idealnie pasował do danego wnętrza. Możesz więc zdecydować się na białą komodę idealną do sypialni lub kolorowy mebel, który sprawdzi się świetnie w pokoju dziecięcym.

Nowoczesna komoda z powodzeniem może zastąpić szafkę RTV czy toaletkę. Szeroki blat pozwoli na umieszczenie dla niej telewizora lub sprzęt grającego, w przypadku toaletki dużego lustra, natomiast pojemne szuflady pomieszczą dodatkowe baterie, zapasowe piloty, biżuterię czy kosmetyki. Ponadto blat komody jest świetnym miejscem do wyeksponowania fotografii, ozdobnych drobiazgów albo ustawienia wazonu z ciętymi kwiatami.

Art. sponsorowany, zdjęcie: źródło jarstol.eu

Rozdomowiona Joanna Brzykcy

Asia Brzykcy

Z wykształcenia dziennikarka, na co dzień redaktorka i specjalistka od content marketingu. Dom to moje główne centrum dowodzenia. To tu pracuję, piszę, gotuję i tworzę obrazy z chrobotka reniferowego. Spełniam też kreatywne aranżacyjne pomysły. Wciąż szukam sposobów na to, jak efektywniej zaplanować przestrzeń i zorganizować życie domowe. Dom to też moja przytulna oaza bezpieczeństwa, w której lubię z kubkiem kawy obejrzeć dobry serial oraz karmić moich bliskich. Kiedy już wyjdę ze swoich czterech ścian, uwielbiam zwiedzać duże europejskie miasta. Najchętniej jedząc lokalne jedzenie, obserwując mieszkańców i zbierając inspiracje wnętrzarskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pssst! Jeszcze więcej przepisów, pomysłów na dania oraz ich urozmaicenia znajdziesz w e-booku „Dobre, bo domowe”. Sprawdź!